Reklama

W Katowicach przy Spodku trwa budowa biurowców KTW w miejscu dawnego budynku DOKP. Pierwszy z dwóch budynków ma być gotowy już za dwa lata.

W sumie powstaną dwa biurowce KTW – jeden mniejszy o wysokości 66 metrów, będzie miał 14 pięter. Powierzchnia pojedynczej kondygnacji wyniesie 1 480 mkw. Projekt będzie realizowany zgodnie z certyfikacją BREEAM, uwzględniającą takie czynniki jak m.in. optymalne wykorzystanie energii, innowacyjność, wpływ zastosowanych rozwiązań i materiałów na zdrowie oraz komfort pracy użytkowników, jak też zarządzanie budynkiem (BMS).   Drugi budynek ma być dwa razy większy.

Reklama
KTW
KTW

Wizualizacja KTW narobiła nieco zamieszania. Nie przypadła wszystkim mieszkańcom do gustu. – Niestety zasłonią piękny NOSPR i muzeum – stwierdziła jedna z naszych użytkowniczek. Katowiczan o zdanie zapytał też prezydent Marcin Krupa na swoim profilu facebookowym.

marcinkrupafacebookmieszkancyktw

W tym roku mają powstać trzy kondygnacje podziemne, które docelowo będą parkingiem, generalnym wykonawcą inwestycji jest firma Strabag odpowiedzialna niegdyś za budowę Dworca Kolejowego oraz Galerii Katowickiej. Inwestorem jest TDJ Estate.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
10 + 30 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.