Burowiec, Szkoła Podstawowa nr 45 / foto: Michał Bulsa

Szkoła Podstawowa nr 45 w środę 18 maja będzie świętować 20-lecie nadania imienia Kornela Makuszyńskiego.

Szkoła przy ul. Janusza Korczaka 11  do 1989 roku nosiła imię Janka Krasickiego, a po przemianach ustrojowych zrezygnowano z tego patrona. Imię Kornela Makuszyńskiego nadano uchwałą Rady Miejskiej Katowic z 11 grudnia 1995 roku, a uroczystości związane z aktem nadania imienia odbyły się w 1996 roku. Z tej okazji szkoła w najbliższą środę – 18 maja – będzie obchodzić 20-lecie nadania imienia.

Reklama

Świętowanie rozpocznie się Mszą św. w kościele pw. Matki Boskiej Nieustającej Pomocy przy ul. Siewnej, a następnie odbędzie się uroczysta akademia w gmachu szkoły oraz korowód uczniów ulicami dzielnicy. W uroczystościach wezmą udział m.in. przedstawiciele władz miasta i diecezji, sąsiednich placówek oświatowych, Miejskiego Domu Kultury i rady jednostki pomocniczej.

– Najstarszy budynek szkoły ma 114 lat (pochodzi z 1902 r.). Nowa część została oddana do użytku w 2010 roku. W 1995 r. Szkoła Podstawowa nr 45 w Katowicach otrzymała imię Kornela Makuszyńskiego, a w 1996 r. odbyły się oficjalne uroczystości poprzedzone całorocznym projektem dotyczącym życia i twórczości patrona, realizowanym przez uczniów i nauczycieli. Budynki szkolne są czyste i jasne, dobrze wyposażone w najnowocześniejsze zdobycze techniki. Posiadamy tablice interaktywne, rzutniki multimedialne, nowoczesną salę komputerową, Centrum Informacji Multimedialnej w bibliotece szkolnej – informuje szkoła w specjalnie wydanym na tę okoliczność folderze.

Podczas obchodów zostaną wręczone tzw. „Korneliusze”, czyli nagrody dla wyróżnionych przez uczniów nauczycieli.

1 Komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
20 − 3 =


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.