Reklama

Sytuacja parkingowa w Katowicach nie jest dobra i raczej nie zanosi się na rychłą poprawę sytuacji. Urząd Miasta Katowice zleci w przetargu analizę sytuacji parkingowej na Osiedlu Tysiąclecia. Analiza nie będzie dotyczyła tylko tego czy mieszkańcy potrzebują nowych miejsc parkingowych – bo jaki koń jest każdy widzi – ale także tego, gdzie wielopoziomowy parking miałby powstać oraz czy mieszkańcy zgodzą się na odpłatne parkowanie. Na Osiedlu Paderewskiego nie chcieli płacić i parkingu nie zbudowano.

Swoją obawę o koszty związane z analizą wyraził radny PiS, Jacek Piwowarczuk, który określił w interpelacji, że największe problemy z parkowaniem na Osiedlu Tysiąclecia występują w godzinach popołudniowych i wieczornych.

Reklama

– Wydaje mi się ze analiza pod względem zlokalizowania Parkingu Wielopoziomowego na Osiedlu Tysiąclecia powinna być zrealizowana przez pracowników Urzędu Miasta Wydział Geodezji który wskaże działki należące do Miasta Katowice na których można by wybudować Wielopoziomowy Parking a dojazdem i wielkością parkingu powinien zająć się Wydział Transportu / MZUM  – stwierdził radny.

Zdaniem wiceprezydenta Katowic, Bogumiła Sobuli taką analizę należy przeprowadzić, bo miasto musi mieć szczegółowe informacje i nie chodzi tutaj tylko o liczbę potrzebnych miejsc parkingowych.

– Informuję jednocześnie, że do świadczenia w zakresie parkowania pojazdów mieszkańców na osiedlach mieszkaniowych wykazują, że budowa kosztownych parkingów wielopoziomowych musi być poprzedzona szczegółową analizą , gdyż oczekiwaniem mieszkańców jest najczęściej dostęp do bezpłatnych miejsc parkingowych w niewielkiej odległości od budynku. Zatem podejmowanie jakichkolwiek działań w tym zakresie oparte powinno być nie tylko na określeniu rzeczywistej wielkości deficytu miejsc postojowych, ale równie ż niezbędna jest identyfikacja oczekiwań mieszkańców w zakresie lokalizacji parkingów oraz akceptacji możliwych opłat za korzystanie z parkingów – stwierdził Bogumił Sobula, wiceprezydent Katowic.

– Podobna analiza przeprowadzona kilka lat temu na Osiedlu Paderewskiego wykazała, że mieszkańcy pomimo dużego deficytu miejsc postojowych nie akceptują odpłatności za korzystanie z miejsc postojowych na parkingu wielopoziomowym, w wyniku czego parking nie został wybudowany – dodał.

Reklama

10 KOMENTARZE

  1. kolejny IDIOTYCZNY pomysł radnego, który KONIECZNIE chce zaistnić – wcześniej był pomysł kładek dla pieszych. Jak mu sie tak bardzo chce budować, to niech sobie w ogrodku zrobi skalniak !! Paranoja !

  2. Radny wykazał się niebywałą spostrzegawczością: – „Jacek Piwowarczuk, który określił w interpelacji, że największe problemy z parkowaniem na Osiedlu Tysiąclecia występują w godzinach popołudniowych i wieczornych.”. To bardzo odkrywcze stwierdzenie, które nie dotyczy innych osiedli mieszkaniowych na świecie;-))) Myślę, że z taką wnikliwą analizą rozwiąże jeszcze wiele naszych problemów…

    • hehe , logiczne . Poza tym w okresie letnim to nieraz cały dzień jest problem , bo jak tyle ludzi chce gdzieś przy parku (zoo , albo wesołym ) zaparkować to nie dość ze przy chorzowskiej jest multum aut to parkuję pod blokami gdzie nie ma szlabanow. Zresztą np. pod moim blokiem jest tak mało miejsc parkingowych ze mieszkancy sie scigają kto zdąży zaparkować po pracy . Ja się cieszę gdy znajde wieczorem miejsce , i nie musze wędrować po pracy nie wiadomo ile 🙂

  3. Powinni to analizować przed rozpoczęciem budowy Tauzena. Teraz to juz nic nie pomoże. Jakby parkingi były pod blokami jak gdzieniegdzie nie byłoby problemu .

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
30 − 18 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.