Zielone światło w Katowicach / fot. Erdem Yildiz

Radny miejski Maciej Biskupski zaproponował władzom miasta, by rozważyć zmianę organizacji ruchu na skrzyżowaniu ul. 1 Maja, ul. Bohaterów Monte Cassino i ul. Racławickiej w dzielnicy Zawodzie. Jego zdaniem zielone światło jest za krótkie.

Radny Biskupski zawnioskował do władz Katowic, żeby wprowadzić możliwość zawracania dla kierowców jadących ul. 1 Maja od strony wschodniej. Jednocześnie wskazał, iż długość palenia się zielonego światła jest niewystarczająca. O zmiany w obrębie tego skrzyżowania prosili mieszkańcy wschodniej części Zawodzia.

W swojej interpelacji radny zaznaczył, że:

[…] Zielone światło pozwalające na wjazd z ul. Boh. Monte Cassino na ul. 1-go Maja lub ul. Racławicką jest bardzo krótkie. Na podobne trudności zwracają uwagę kierowcy poruszający się ul. 1-go Maja. Proszę o przeprowadzenie analizy w powyższym zakresie. Jednocześnie ponawiam mój wniosek o zmianę organizacji ruchu na ww. skrzyżowaniu tak, aby umożliwić kierowcom zawracanie (dla kierowców poruszających się od strony wschodniej dzielnicy tj. od strony ul. Marcinkowskiego w kierunku centrum). Na tą chwilę istnieje możliwość skrętu w lewo z ul. 1-go Maja w ul. Racławicką, jednak aby móc zawrócić należy kierować się aż do ul. Warszawskiej […].

Do sprawy nie odniosły się jeszcze władze miasta.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
25 + 25 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.