Cmentarz / fot. InfoKatowice.pl

Nie będzie naprawy oświetlenia alejek na cmentarzu komunalnym przy ulicy Murckowskiej w Katowicach. Miasto nie ma pieniędzy. Z wyliczeń urzędników wynika, że potrzeba na ten cel około 540 tys. zł.

O sprawę oświetlenie cmentarza komunalnego dopytywał w magistracie radny Krzysztof Pieczyński.

– Okres jesienno – zimowy to czas szybko zapadającego zmroku. Wielu Katowiczan odwiedzających, w godzinach popołudniowych, Cmentarz Komunalny przy ul. Murckowskiej skarży się na brak oświetlenia alejek, co za tym idzie nie zachęca to do odwiedzania grobów bliskich. W związku z powyższym zwracam się z prośbą o naprawę istniejącej infrastruktury oświetleniowej – interpelował radny Forum Samorządowego.

Inwestycji nie będzie, bo miasto nie ma funduszy, co najwyżej można oczekiwać na oszczędności w 2016 roku.

– Administrator cmentarza — Katowickie Cmentarze Komunalne, wystąpił do Miejskiego Zarządu Ulic i Mostów o ujęcie w projekcie budżetu na 2016 r. zadania związanego z przebudową wyeksploatowanego o świetlenia. Wartość przedsięwzięcia szacuje się na kwotę 540.000 zł. Z uwagi na brak odpowiednich środków finansowych, nawet w przypadku wykonywania prac etapowo, realizacja zadania w 2016 r. będzie możliwa jedynie w przypadku wystąpienia oszczędności – odpowiedział Mariusz Skiba, wiceprezydent Katowic.

Miasto Katowice wymieniło natomiast oświetlenie na parkingu przed cmentarzem.

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
18 + 26 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.