ul. Mickiewicza / foto: Alena Yarmolenka

Radny miejski Arkadiusz Godlewski zaproponował władzom Katowic przebudowę i zmianę organizacji ruchu na ulicy Adama Mickiewicza, na odcinku od Rynku do skrzyżowania z ulicą Juliusza Słowackiego. Ma to służyć zwiększeniu atrakcyjności śródmieścia i wyłączenia tego obszaru z intensywnego ruchu samochodów.

W swojej interpelacji Arkadiusz Godlewski zaproponował, by wprowadzić na ulicy Adama Mickiewicza zmianę organizacji ruchu i ją zawęzić do dwóch pasów ruchu. Uzyskany w ten sposób teren miałby zostać wykorzystany pod szersze chodniki i nasadzenia drzew w gruncie. Według radnego odcinek ulicy zmienił swój charakter z tranzytowego na lokalny i nieuzasadnione jest utrzymywanie na tym fragmencie czterech pasów ruchu, częściowo wykorzystywanych na miejsca parkingowe.

Godlewski w interpelacji zaproponował także:

[…] Przebudowę przejścia dla pieszych w rejonie Mickiewicza – Stawowa poprzez jego wyniesienie i likwidację sygnalizacji świetlnej; zmianę organizacji ruchu w ten sposób by odcinek ul. Mickiewicza od Rynku do ul. Słowackiego wyłączać z ruchu samochodowego w weekendy i dni świąteczne. W ten sposób poszerzy się obszar śródmiejski o ruchu uspokojonym i czasowo wyłączonym co powinno przyczynić się do wzrostu atrakcyjności śródmieścia i będzie zgodne z ogólnoświatowymi trendami wyłączania obszarów śródmiejskich z ruchu samochodowego […].

Do sprawy nie odniosły się jeszcze władze miasta.

4 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
4 + 23 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.