foto: plakat Darii Kosmali wiszący na Zawodziu

Plakat wyborczy Darii Kosmali wisiał na jednej z ulic Zawodzia od roku. Po interwencji naszego portalu kilka dni temu został zdjęty przez strażników miejskich.

Kilka dni w artykule Daria Kosmala wisi już od roku i śrubuje rekord. Straż miejska obiecała, że ją ściągnie opisaliśmy historię plakatu wyborczego Darii Kosmali wiszącego na ulicy Bohaterów Monte Cassino. Kandydatka startowała w wyborach samorządowych, które miały miejsce w listopadzie ubiegłego roku.

Do redakcji zwróciła się pani Anna, mieszkanka Zawodzia, która miała nadzieję, że afisz zostanie zdjęty wraz z innymi materiałami z zakończonych niedawno wyborów parlamentarnych. Obowiązek ściągania plakatów spoczywa jednak na pełnomocnikach komitetów biorących udział w wyborach. Wątpliwe więc było, żeby ktoś ściągał materiał wyborczy, za który nie jest odpowiedzialny. Stąd redakcja Infokatowice.pl zwróciła się z tą sprawą do katowickiej Straży Miejskiej, która w środę przekazała informację, że feralny plakat został już usunięty. Wiadomość potwierdziła także pani Anna: – Cieszę się, że plakat Darii Kosmali w końcu przestał zaśmiecać naszą ulicę – napisała w e-mailu mieszkanka Zawodzia.

Przy okazji warto poinformować, że zgodnie z ustawą plakaty z ostatnich wyborów parlamentarnych mogą wisieć na naszych ulicach już tylko przez kilka najbliższych dni. Głosowanie miało miejsce 25 października, a kandydaci mają 30 dni czasu na ściągnięcie materiałów wyborczych.

1 Komentarz

  1. Teraz straż miejska powinna obciążyć tą panią z plakatu solidnym mandatem za śmiecenie. A za te parę dni podobne mandaty powinni otrzymać właściciele facjat z tegorocznych wyborów. W Katowicach nadal można natknąć się na dużą ilość tych plakatów. Ale my sobie największych śmieciarzy zapamiętamy…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
20 − 11 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.