Sesja Rady Miasta Katowice / fot. InfoKatowice.pl
Reklama

Radny Jerzy Forajter zawnioskował do prezydenta miasta, by jak najszybciej przygotować i uchwalić miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego dla terenu tzw. Kolonii Amerykańskiej w Giszowcu. Ma to uniemożliwić budowę w tym miejscu centrum handlowego.

Radny zawnioskował do prezydenta miasta, by w końcu przygotować miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego (mpzp) dla terenu tzw. Kolonii Amerykańskiej – zabytkowej części Giszowca (teren między ul. Pszczyńską i ul. Górniczego Stanu). Uchwała Rady Miasta Katowice o przystąpieniu do sporządzenia mpzp podjęta już w marcu 2008 roku.

Reklama

Radny zaznacza, że:

W planie tym proponuję wprowadzić zapisy, które dla obszaru na skrzyżowaniu ulic Górniczego Stanu i Pszczyńskiej (rejon tzw. will amerykańskich) umożliwią ewentualną zabudowę pod względem funkcjonalnym i architektonicznym spójną z dotychczasowym mieszkaniowo rekreacyjnym charakterem zagospodarowania terenu. Pojawiający się od pewnego czasu pomysł budowy na tym obszarze centrum handlowego jest totalnym nieporozumieniem i urąga w moim przekonaniu elementarnym zasadom racjonalnego gospodarowania przestrzenią.  

Reklama

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
13 − 11 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.