Marcin Krupa prezydent Katowic / fot. A. Maciaszczyk / Infokatowice.pl

Prezydent Katowic  Marcin Krupa zdecydował, że powstanie drugi oddział, czyli druga klasa pierwsza w Gimnazjum nr 15. Wcześniej Urząd Miasta pomimo starań rodziców i społeczników nie chciał wyrazić zgody na utworzenie dodatkowej klasy. Na początku roku prezydent Krupa deklarował chęć wygaszenia szkoły.

O swojej decyzji Marcin Krupa poinformował dzisiaj na sesji Rady Miasta Katowice. Na początku roku Urząd Miasta chciał zlikwidować szkołę jednak ostatecznie wycofał się z tej decyzji po protestach rodziców i mieszkańców Giszowca.

Czytaj również: Kontrowersyjne rozpoczęcie roku szkolnego w Gimnazjum nr 15. Urzędnik ucieka przed rodzicami, a ci będą dalej walczyć o szkołę

Reklama

Od lipca trwało przeciąganie liny między Urzędem Miasta Katowice a rodzicami, którzy chcieli wysłać swoje dzieci do szkoły.

Miasto nie chciało się zgodzić na drugą klasę pierwszą w Gimnazjum nr 15 twierdząc, że jest za mało uczniów. Rodzice gimnazjalistów, którzy nie dostali się do placówki, chcieli przemeldować dzieci tak, aby te znajdowały się w rejonie szkoły.

1 Komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
21 − 18 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.