FOTO: Michał Bulsa

Wprowadzenia ograniczenia możliwości parkowania na ulicy Nadgórników w Katowicach-Bogucicach nie będzie – chciał tego radny Damian Stępień. Potrzeby parkingowe w tym rejonie po raz kolejny potwierdziła Katowicka Spółdzielnia Mieszkaniowa, która jednocześnie chce aby miasto poszerzyło ulicę, na której parkują samochody wymuszając ruch wahadłowy. Na to jednak w tym roku nie ma szans, bo miasto nie ma pieniędzy.

Radny w swojej interpelacji do władz miasta pisał, że “notoryczne parkowanie pojazdów na ulicy Nadgórników (około 8 samochodów) wymusza ruch wahadłowy, co stanowi poważne utrudnienie oraz realne zagrożenie”. Przypomniał, że w pobliżu znajduje się utwardzony plac, na którym parkują samochody – chodzi o skrzyżowanie ulicy Ścigały oraz ulicy Żogały.

Dokumentacja fot. problemu na ul. Nagórników wykonana przez radnego T. Stępnia
Dokumentacja fot. problemu na ul. Nagórników wykonana przez radnego T. Stępnia

– Należy podkreślić, iż chwili obecnej ulica Nadgórników stanowi jedyne bezpośrednie połączenie Bogucic z układem drogowym Strefy Kultury co spowodowało znaczne wzmożenie ruchu samochodowego w tym miejscu – pisał w interpelacji radny.

Reklama

Do przyszłego roku problem z parkowaniem na ul. Nadgórników raczej nie zostanie rozwiązany.

– Katowicka Spółdzielnia Mieszkaniowa potwierdziła potrzeby parkingowe w tym obszarze, jednocześnie proponując poszerzenie przekroju jezdni ulicy Nadgórników na długości posesji nr 2-10, tak aby pojazdy parkujące wzdłuż północnej krawędzi jezdni ulicy Nadgórników nie blokowały przejezdności ulicy i umożliwiły wymijanie się pojazdów – odpowiedział Krzysztof Mikuła, wiceprezydent Katowic.

– Z uwagi na fakt, że zgłoszone przez Katowicką Spółdzielnię Mieszkaniową poszerzenie jezdni nie było wcześniej planowane, aktualnie Miasto Katowice nie dysponuje środkami finansowymi na realizację propozycji zgłoszonej przez Katowicką Spółdzielnię Mieszkaniową – dodał.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
25 − 20 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.