Park Śląski / fot. Vardges Muradyan / InfoKatowice.pl

Radny Witold Witkowicz (PO) zwrócił się do władz miasta Katowice z propozycją przedłużenie ul. Józefowskiej i stworzenia połączenia rowerowego z Parkiem Śląskim.

– Obecnie ulica ta urywa się przy skrzyżowaniu z ulicą Bytkowską i przekształca się w drogę na pół “dziką” o nawierzchni uniemożliwiającej poruszanie się na rowerach/rolkach tym samym utrudniając mieszkańcom dzielnicy Wełnowiec – Józefowiec dostęp do Parku Śląskiego. Wystarczyłoby zmienić nawierzchnię oraz przedłużyć drogę do Alei Leśnej tworząc na tym odcinku ścieżkę rowerową aby, niewielkim kosztem, stworzyć wygodne dla mieszkańców okolicznych osiedli połączenie z Parkiem Śląskim – stwierdza w interpelacji radny Witkowicz. – Równocześnie pragnę poinformować, że z informacji które posiadam, wynika że Park Śląski jest otwarty na propozycje współpracy z miastem Katowice w obszarze zwiększenia dostępności Parku dla mieszkańców Katowic – dodaje.

Konkretnej deklaracji ze strony miasta nie ma. Wiceprezydent Krzysztof Mikuła stwierdził w odpowiedzi, że przedłużenie ulicy Józefowskiej będzie brane pod uwagę, w ramach prac nad powstającym w mieście dokumentem: “Podstawowa sieć infrastruktury rowerowej w Katowicach”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
7 + 7 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.