Plac budowy / fot. MP

Wykopy pod płytę fundamentową, makroniwelacja przed budową dróg i parkingów, pełne wygrodzenie i uporządkowanie całego terenu – ruszyła realizacja drugiego etapu budowy Osiedla Franciszkańskiego w Katowicach. Równocześnie właściciele mieszkań powstałych w ramach pierwszej fazy inwestycji rozpoczęli odbiór swoich kluczy.

W ostatnich dniach rozpoczęto budowę dwóch segmentów będących częścią kolejnego etapu realizacji Osiedla Franciszkańskiego, w ramach którego powstaną 192 mieszkania. Po pełnym wygrodzeniu i uporządkowaniu całego terenu, za pomocą ciężkiego sprzętu budowlanego, przystąpiono do realizacji szerokiego wykopu niezbędnego do wylania płyty fundamentowej. Dodatkowo rozpoczęto prace makroniwelacyjne, czyli wyrównujące teren.

– Zdecydowaliśmy, że drugą fazę inwestycji zrealizuje krakowski Re Bau, czyli firma odpowiedzialna za roboty budowlane w pierwszym etapie. Bardzo dobrze oceniliśmy jakość ich pracy, terminowość i dbałość o detal – mówi Maciej Wójcik, prezes TDJ Estate. – Jako deweloper przykładamy bardzo wiele uwagi do bieżącej koordynacji prac budowlanych. W ostatecznym rozrachunku to one, w stopniu większym nawet niż projekt architektoniczny, decydują o jakości budynku i zadowoleniu mieszkańców – dodaje.

Reklama

W pierwszej kolejności, do III kwartału przyszłego roku, powstanie budynek z 96 mieszkaniami wraz z podziemnym parkingiem, komórkami lokatorskimi i wózkownią. Do dyspozycji mieszkańców oddany zostanie także przestronny parking naziemny oraz indywidualne garaże. Odpowiednia jakość powstałego budynku zostanie osiągnięta nie tylko poprzez starannie wykonane roboty budowlane, ale także zastosowane materiały. Inwestor zdecydował się m.in. na montaż wysokiej jakości parapetów z konglomeratu, czy drzwi antywłamaniowych.

Równocześnie właściciele mieszkań powstałych w ramach pierwszej fazy inwestycji rozpoczęli odbiór swoich kluczy. W wielu lokalach rozpoczęto już prace wykończeniowe, w najbliższych tygodniach można spodziewać się pierwszych przeprowadzek. Wszystkie klucze powinny zostać wydane do końca wakacji.

Osiedle Franciszkańskie jest zlokalizowane przy ul. Kijowskiej w katowickiej Ligocie. W ramach pierwszej fazy inwestycji powstał sześciokondygnacyjny budynek z 95 mieszkaniami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
1 + 4 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.