Urząd Miasta Katowice / Fot. Artur Maciaszczyk / Infokatowice.pl

Wiceprezydent miasta Krzysztof Mikuła poinformował, że władze miasta rozważają budowę nowej drogi, która miałaby odciążyć z ruchu ciężarowego ulicę generała Józefa Hallera w Burowcu i ulicę Bohaterów Monte Cassino w Zawodziu.

O ograniczenie ruchu ciężarowego ulicami gen. Józefa Hallera i Bohaterów Monte Cassino wielokrotnie wnioskowali mieszkańcy Zawodzia i Burowca. W tej sprawie interpelował m.in. radny miejski Maciej Biskupski, proponując wprowadzenie na ul. Bohaterów Monte Cassino zakazu ruchu dla pojazdów powyżej 3,5 tony. Również grupa „Burowiec – Inicjatywa Mieszkańców” wnioskowała o ograniczenie ruchu ciężarowego na ul. gen. Józefa Hallera (jedyne ograniczenie na tej ulicy zakazuje poruszania się pojazdom ciężarowym z prędkością większą niż 30 km/h).

W odpowiedzi na interpelację radnego Biskupskiego wiceprezydent miasta Krzysztof Mikuła poinformował, że miasto rozważa budowę połączenia drogowego alei Walentego Roździeńskiego z ulicą Obrońców Westerplatte poprzez przedłużenie ul. Miedzianej bezpośrednio do ul. Obrońców Westerplatte.

W piśmie wiceprezydenta czytamy, że:

[…] sprawa uciążliwości komunikacyjnych wynikających z przejazdu samochodów ciężarowych ulicą Bohaterów Monte Cassino była już wielokrotnie analizowana przez właściwe jednostki Urzędu Miasta odpowiedzialne za zarządzanie ruchem na drogach publicznych. Przeprowadzone obserwacje potoków ruchu wykazały, że ponadmiarowy przejazd samochodów ciężarowych wynika z lokalizacji bazy logistycznej przy ulicy Roździeńskiej i konieczności dojazdu do ciągu dróg krajowych nr 79 i nr 86 [odpowiednio: ul. Bagienna i al. W. Roździeńskiego – przyp. red.]. Informuję ponadto, że mieszkańcy ulicy generała Józefa Hallera zgłaszali również wnioski dotyczące ograniczenia ruchu ciężarowego przez Burowiec. Rozwiązania zgłaszanych problemów komunikacyjnych należy upatrywać w rozbudowie układu drogowego na obszarze położonym pomiędzy aleją Walentego Roździeńskiego i ulicą Obrońców Westerplatte, polegającej na przedłużeniu ulicy Miedzianej do ulicy Obrońców Westerplatte. Realizacja tego ciągu drogowego stanowić będzie bezpośrednie połączenie alei Walentego Roździeńskiego z ulicą Obrońców Westerplatte, co umożliwi wyprowadzenie ruchu ciężarowego z odcinków ulicy Bohaterów Monte Cassino i ulicy generała Józefa Hallera, do których przylega zabudowa mieszkaniowa. Aktualnie analizowane są rozwiązania dla realizacji ww. łącznika […].

1 Komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
9 + 22 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.