Park Olimpijczyków w Szopienicach / foto: Michał Bulsa

Radny miejski Tomasz Rokicki zaproponował władzom Katowic, by w szopienickim Parku Olimpijczyków honorować i upamiętniać sportowców-olimpijczyków, pochodzących i związanych z Katowicami.

Park Olimpijczyków w Szopienicach, mieszczący się pomiędzy ulicą 11 Listopada, a ulicą Wypoczynkową, według zamierzeń władz miasta ma zostać przebudowany jeszcze w tym roku. Radny Tomasz Rokicki zaproponował, by uwzględnić w projekcie przebudowy parku i wytypować miejsca do honorowania katowickich olimpijczyków.

W interpelacji czytamy, że:
[…] Proponuję pozostawienie miejsca przy głównym szlaku pieszym, bez podnoszenia kosztów projektu, gdzie cyklicznie (corocznie) można by symbolicznie honorować kolejnych olimpijczyków pochodzących z Katowic.

Reklama

Propozycja przypomina w swoich założeniach plac Grunwaldzki w dzielnicy Koszutka, gdzie miasto co roku honoruje wybitne osobistości związane z Katowicami. Park Olimpijczyków w Szopienicach formalnie nosi swoją nazwę od stycznia 2000 roku, kiedy to o jego nazwie w uchwale zadecydowała Rada Miasta Katowice. Po przebudowie honorowanie olimpijczyków wprost nawiązywałoby do nazwy parku.

1 Komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
30 − 7 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.