Promocja II wydania "Ulice i place Katowic" fot. Vardges Muradyan
Reklama

W 2012 roku do księgarń trafił album autorstwa naszego redakcyjnego kolegi Michała Bulsy, który przedstawili historię kilkudziesięciu najważniejszych katowickich ulic i placów. „Ulice i place Katowic” było pierwszym wy­dawnictwem, które przedstawiało miasto w granicach po 1975 roku. Wczoraj w „Oku Miasta” zaprezentowane drugie wydanie.

Michał Bulsa w trakcie promocji II wydania "Ulice i Place Katowic" /fot. Vardges Muradyan
Michał Bulsa w trakcie promocji II wydania „Ulice i Place Katowic” /fot. Vardges Muradyan

Album pod redakcją Grzegorza Grzegorka zyskał ogromne powodzenie u czytel­ników i po roku stał się niedostępny na rynku. II wydanie, którego promocja odbyła się we wtorek w „Oku Miasta” zostało poszerzone i uaktualnione, aby jak najdokładniej ukazać zmiany, jakie zaszły w mieście przez kilka ostatnich lat. Dlatego też jest to album obszerniejszy od pierwszego wydania o kilkadziesiąt stron, wzbogacony nowymi planami i zdjęciami, niektóre z nich publikowane są po raz pierwszy.

Reklama

Na blisko 300 stronach opisano nowe ulice i place (m.in. Murckowską, Oswobodzenia, Górnośląską, Krzywą, Wawelską, Śródmiejską, Starowiejską, Rondo) tak, by nie pominąć żadnej z katowickich dzielnic.

Promocja II wydania "Ulice i place Katowic" fot. Vardges Muradyan
Promocja II wydania „Ulice i place Katowic” fot. Vardges Muradyan

W sumie to 800 ilustracji na szlachetnym papierze i znakomite teksty układające się w fascynującą opowieść o Katowicach. Wydawnictwo idealne jako źródło informacji, ale też jako ozdoba każdej domowej biblioteczki, efektowny, ale i prestiżowy prezent.

Reklama

1 Komentarz

  1. Znakomity album wydany przez profesjonalistów, lektura obowiązkowa każdego mieszkańca Katowic! Szkoda tylko, że wydany całkowicie bez dofinansowania ze strony urzędu miasta. Osoby za to odpowiedzialne powinny ze wstydu zapaść się pod ziemię. To kompromitacja niegodna miasta dopinającego do siebie predykat „kultury”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
10 + 24 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.