/ fot. MP

W Katowicach na obiekcie MK przy ul. Boya-Żeleńskiego odbył się turniej baseballu dla dzieci do lat dziewięciu. Turniej rozgrywany został w ramach Morawsko-Śląskiej Ligi, w której uczestniczą zespoły z Polski i z Czech w różnych kategoriach wiekowych.

Baseballowy klub Rawa Katowice startuje w dwóch najmłodszych kategoriach, a mianowicie U7 i U9, w których jest jedynym reprezentantem z Polski. Podczas sobotniego turnieju młodzi katowiczanie podejmowali zespoły z Ostrawy, Frydka-Mistka i Ołomuńca. Pierwsze spotkanie z Arrows Ostrawa było niezwykle zacięte i zakończyło się jednopunktowym zwycięstwem Rawy 16:15. Radość dzieci po zwycięstwie była nie do opisania.

Reklama

baseballdzieci

Kolejny pojedynek okazał się równie zacięty, lecz to zespół z Ołomuńca okazał się minimalnie lepszy. W meczu z Frydkiem-Mistkiem zwyciężyli Czesi i jak pokazały wyniki całego turnieju, to oni zostali liderami Ligi Morawsko-Śląskiej po pierwszym turnieju. Młodzi katowiczanie mimo dwóch porażek zaprezentowali się z bardzo dobrej strony i z pewnością mogą powalczyć o podium w lidze. Pamiętać należy, że dziecięce sekcje baseballu w Katowicach istnieją zaledwie od kilku miesięcy, a czeskie kluby zajmują sie szkoleniem dzieci i młodzieży od kilkunastu lat, jak nie dłużej.

Po zakończeniu turnieju odbył się jeszcze mecz Dzieci kontra Rodzice. Nie wynik był tu jednak najważniejszy, ale integracja i mile spędzony czas.

Warto podkreślić, że impreza przebiegała w rodzinnej atmosferze. Uczestnicy turnieju otrzymali słodki poczęstunek, spoza boisk najmłodszych dopingowali najbliżsi i z pewnością wszyscy z uśmiechem wrócą na następnym turniej do Katowic, tym razem w zimę na hali.

Kolejny turniej dzieci 31 maja w Szumperku. Wszystkich zainteresowanych zapisaniem dziecka na zajęcia odsyłamy na stronę klubu www.rawa.katowice.pl. Pierwsze zajęcia są darmowe!

Mecz Wynik
Rawa Katowice – Arrows Ostrava 16 –15
Klasik Frýdek-Místek – Skokani Olomouc 24 – 7
Arrows Ostrava – Klasik Frýdek-Místek 9 – 26
Klasik Frýdek-Místek – Rawa Katowice 15 – 6
Rawa Katowice – Skokani Olomouc 8 – 11
Skokani Olomouc – Arrows Ostrava 19 –11

1 Komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
29 − 15 =


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.