Biletomat KZK GOP w Katowicach / fot. Infokatowice.pl

Radny z Katowic – Józef Zawadzki – złożył interpelację na ręce prezydenta miasta, w której proponuje rozważenie możliwości wystąpienia Katowic z KZK GOP.

Radny Zawadzki wskazuje m.in. na opublikowane w ostatnim czasie wnioski Najwyższej Izby Kontroli, które pokazują dużą skalę nieprawidłowości  (ustawianie przetargów pod konkretnych przewoźników, opłacanie z publicznych pieniędzy zajęć sportowych dla pracowników KZK GOP, nieterminowe udzielanie odpowiedzi na skargi pasażerów, sprawa wciąż niedziałającego projektu Śląskiej Karty Usług Publicznych).

Czytaj również: Katowicka delegatura NIK miażdży w raporcie KZK GOP

W swojej interpelacji radny zaznacza, że: […] zakończona kontrola nie pozostawia wątpliwości, że podmiot ten w moim przekonaniu powinien zostać rozwiązany. Priorytetem podmiotu świadczącego usługi przewozowe jest jak najlepsze realizowanie zleconych przez Klienta rozkładów jazdy przy jednoczesnej poprawie efektywności i jakości świadczonych usług. Tymczasem miasta, w których KZK GOP nie funkcjonuje, jak np. Jaworzno, wprowadza nowe usługi takie jak bezpłatny dostęp do Internetu w autobusach, automaty biletowe umożliwiające zarówno zakup biletów jednorazowych jak i zasilanie środków Elektronicznej Portmonetki, elektroniczne tablice Systemu Informacji Pasażerskiej. W Katowicach takiej oferty nie ma i nie wiadomo, kiedy ona ewentualnie zostanie wprowadzona. Ponadto w moim przekonaniu środki, które miasto Katowice wpłaca do puli KZK GOP są niewspółmiernie wysokie w stosunku, do jakości wykonywanych usług. Wątpliwości budzi również przejrzystość finansów. Do publicznej wiadomości podane powinny być bowiem zarobki zarządu jak i pracowników KZK GOP. I o taką informację również proszę, ponieważ nie otrzymałem w tym zakresie odpowiedzi na zapytanie sesyjne.

Władze Katowic mają 30 dni na odniesienie się do sprawy i odpowiedź na interpelację radnego Józefa Zawadzkiego, który już wielokrotnie wskazywał w interpelacjach i na sesjach Rady Miasta na złe funkcjonowanie KZK GOP.

5 KOMENTARZE

  1. Czy to nie jest przypadkiem ten facet, który kiedyś jechał na gapę i nie chciał zapłacić mandatu? Co za bezczelny typek.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
26 − 10 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.