Znak drogowy Katowice / fot. M. Bulsa

Władze miasta poinformowały, że na koniec maja planują zakończenie modernizacji placu Powstańców Śląskich i przywrócenie kursów linii autobusowej nr 44.

Przypomnijmy, że w 2013 roku rozpoczęto przebudowę torowiska tramwajowego oraz jezdni ulicy Obrońców Westerplatte w Burowcu. Wtedy zdecydowano się na zmianę przebiegu trasy linii autobusowej nr 44, którą skierowano bezpośrednio z Mysłowic do Zawodzia, z pominięciem Szopienic i Burowca. W 2014 roku, gdy zakończono tę modernizację, mieszkańcy wielokrotnie interweniowali i pytali o to, kiedy zostanie przywrócona poprzednia trasa linii 44. Urzędnicy tłumaczyli wtedy, iż nie jest to możliwe ze względu na rozpoczęcie prac w centrum Szopienic (przebudowa torowiska oraz głównego skrzyżowania w tej dzielnicy). W tej sprawie interpelował m.in. radny Andrzej Zydorowicz.

9 marca br. wiceprezydent miasta Krzysztof Mikuła – w odpowiedzi na interpelację radnego – poinformował, że powrót linii autobusowej nr 44 na swoją pierwotną trasę planowany jest po zakończeniu prac w Szopienicach, a więc na koniec maja br. Jednocześnie w swoim piśmie stwierdził, że: “[…] podróże między Burowcem a Mysłowicami tymczasowo odbywać się mogą w systemie przesiadkowym”.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
21 + 1 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.