Drogowa Trasa Średnicowa w Katowicach / fot. Infokatowice.pl
Reklama

W 2012 roku ukazał się album Michała Bulsy i Grzegorza Grzegorka „Ulice i Place Katowic”, poprzedzony wstępem Henryka Wańka. Cały nakład rozszedł się bardzo szybko i książka stała się niemal niedostępna. Na maj zaplanowane zostało drugie, rozszerzone i uaktualnione wydanie przygotowane przez ten sam zespół autorów. Kupić album i wesprzeć projekt można na PolakPotrafi.pl.

Wydane nakładem Wydawnictwa Prasa i Książka Grzegorza Grzegorka „Ulice i place Katowic” było pierwszym od 1993 roku tak przekrojowym wydawnictwem o stolicy Górnego Śląska i pierwszym w ogóle, które przedstawiało miasto w granicach po 1975 roku.

Reklama

Był to album duży, piękny, efektowny – kompletne kompendium wiedzy o najważniejszych arteriach komunikacyjnych, uliczkach, skwerach i placach miasta. Dokładny opis uzupełniało blisko 800 ilustracji. Wszystko wydrukowane na grubym, szlachetnym papierze.

Album zebrał świetne recenzje. Nieżyjący już Michał Smolorz, wybitny dziennikarz i publicysta, miłośnik Górnego Śląska pisał o nim, że to „pierwszy uczciwy podręcznik historii miasta”. Między innymi dzięki takim opiniom cały nakład rozszedł się błyskawicznie i jasne było, że prędzej czy później powinno ukazać się drugie wydanie. Teraz właśnie nadszedł ten moment, a mechanizmem, który ma pomóc w realizacji zadania jest finansowanie społecznościowe.

 – Jako niewielkie, niezależne wydawnictwo musimy bardzo dokładnie i ostrożnie szacować nakład wszystkich naszych książek. Dlatego postanowiliśmy skorzystać z pomocy PolakPotrafi.pl – mówi Grzegorz Grzegorek, wydawca i redaktor książki. – W ten sposób nie tylko dowiemy się, ile osób zainteresowanych jest naszą publikacją, ale będziemy mogli też zaoferować tym czytelnikom cały szereg dodatków, niedostępnych w przypadku zakupu w księgarni – dodaje.

Wybór takiego modelu działania jest też bardzo wygodny (wystarczy się zarejestrować i wybrać jedną z opcji wsparcia projektu) oraz bezpieczny dla kupujących. PolakPotrafi.pl działa na zasadzie „wszystko-albo-nic”. Oznacza to, że jeśli wydawnictwo nie zbierze pełnej kwoty na swój projekt, to wszystkie pieniądze w całości powrócą na konto kupującego. Bez żadnych opłat.

Ulice_Place_okladka

Warto nadmienić, że książka zostanie nie tylko uaktualniona (o informacje i o nowe zdjęcia), ale też rozszerzona. Drugie wydanie będzie mieć 272 strony – o 24 więcej, niż przy okazji pierwszej edycji. Każdy kupujący za pośrednictwem PolakPotrafi.pl otrzyma też różne „nagrody”, od umieszczenia w wykazie darczyńców na końcu albumu, aż po udział w spacerze i podwieczorku z autorami książki.

Wesprzeć projekt i kupić drugie wydanie albumu można już od 12 marca pod adresem: www.polakpotrafi.pl/projekt/katowice

Zapraszamy też na fanpage „Ulic i Placów Katowic” – www.facebook.com/uliceiplacekatowic

Reklama

1 Komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
29 − 27 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.