MDK "Koszutka" fot. M. Bulsa / Infokatowice.pl

Miasto nie będzie zmieniać nazwy filii Miejskiego Domu Kultury „Koszutka” w Dębie, o co wnioskowali mieszkańcy i radni z Wełnowca.

W roku 2014 uroczyście otwarto nowy gmach Miejskiego Domu Kultury „Koszutka” przy ul. Krzyżowej 1. Obiekt otrzymał nazwę „Miejski Dom Kultury Koszutka” – filia „Dąb”. Już wtedy rozpoczęła się dyskusja nad tym, czy filia nie powinna nosić innej nazwy.

Mieszkańcy Wełnowca wnioskowali o zmianę nazwy na filię „Dąb-Wełnowiec”. W tej sprawie w styczniu wspólną interpelację złożyli również radni Rady Miasta Katowice – Marek Nowara i Maciej Biskupski (pisaliśmy o tym tutaj). 3 marca br. wiceprezydent miasta Marzena Szuba lakonicznie poinformowała, że nie przewiduje zmiany nazwy Miejskiego Domu Kultury „Koszutka” – filia Dąb, a placówka ta skierowana jest zarówno do mieszkańców dzielnicy Dąb jak i sąsiednich dzielnic, w tym Wełnowca. W informacji od pani wiceprezydent nie zawarto konkretnych powodów takiej decyzji.

1 Komentarz

  1. Koszutka jest i pozostanie najmniejszą dzielnicą Katowic. Nikt przy zdrowych zmysłach nie ma u nas ambicji imperialistycznych, nie żąda “dostępu do morza” i anektowania innych dzielnic! MDK Koszutka jest de facto tylko jeden: na Grażyńskiego 47. Ten na Krzyżowej bezwzględnie powinien nazywać się “Dąb” lub “Wełnowiec”. Każdy, kto ma trochę społecznego wyczucia, doskonale o tym wie.
    Najwyraźniej nie ma tego wyczucia urzędująca p. wiceprezydent. Po pierwsze blokuje inicjatywę ponad podziałami autorstwa Macieja Biskupskiego i Marka Nowary. Po drugie, w przypadku tego pierwszego, pokazuje po raz kolejny, jak wielka jest arogancja obecnej władzy wobec SWOICH WŁASNYCH RADNYCH. No i ostatnia sprawa: wiceprezydent Szuba daje się po raz kolejny poznać jako urzędnik “z klapkami”, beznamiętnie wykonujący przepisy, przybijający pieczątkę i wracający do domowego zacisza. W jej przypadku do Gliwic. Tak skonstruowana władza Katowic to hybryda, która zjada swój własny ogon. Dla działaczy społecznych to paradoksalnie dobra wiadomość.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
26 + 20 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.