Sokół Katowice / foto: Infokatowice.pl

Siatkarze Czarnych Katowice i siatkarki Sokoła Katowice rozpoczęli rozgrywki play-off, których stawką jest awans do turnieju półfinałowego drugiej ligi, a w dalszej kolejności awans do wyższej klasy rozgrywkowej. Obie drużyny po pierwszych dwóch meczach we własnej hali remisują ze swoimi przeciwnikami 1:1.

Czarni Katowice w fazie grupowej nie przegrali żadnego spotkania i byli zdecydowanym faworytem w meczach z TKS-em Tychy. W sobotnim spotkaniu katowiczanie nie zawiedli i łatwo wygrali 3:1, w trzecim secie tracąc zaledwie 18 pkt, a w ostatnim 17. Pierwsze dwa sety niedzielnego pojedynku wygrali niespodziewanie goście. Kiedy jednak w kolejnych dwóch setach Czarni bez problemu doprowadzili do remisu, wydawało się, że piąta odsłona będzie tylko formalnością. Okazało się jednak, że tyszanie po zaciętej walce wygrali 15:13 i sprawili wielką niespodziankę.

W pierwszej rundzie play-off drużyny walczą do trzech zwycięstw. Po dwóch meczach w Katowicach obie ekipy mają po jednym zwycięstwie. Kolejne dwa spotkania odbędą się w Tychach.

Czarni Katowice – TKS Tychy 3:1 (22:25, 25:22, 25:18, 25:17)
Czarni Katowice – TKS Tychy 2:3 (23:25 23:25 25:13 25:20 13:15)

Tak jak zapowiadał w wywiadzie z Infokatowice.pl trener Krzysztof Zabielny pojedynki Sokoła z SMS-em IILO Opole są niezwykle zacięte. W sobotę lepsze okazały się opolanki wygrywając 3:1. W niedzielnym rewanżu górą był Sokół, który przegrywał już 2:1 w setach, żeby ostatecznie wygrać 3:2. Po pierwszych dwóch spotkaniach oba zespoły remisują więc 1:1. Do turnieju półfinałowego awansuje drużyna, która jako pierwsza wygra trzy mecze. Kolejne dwa pojedynki pomiędzy oboma ekipami odbędą się w Opolu.

Sokół Katowice – SMS IILO Opole 1:3 (25:21, 24:26, 20:25, 22:25)
Sokół Katowice – SMS IILO Opole 3:2 (18:25, 25:21, 15:25, 26:24, 15:8)