Radość siatkarzy Czarnych Katowice po awansie do pierwszej ligi / foto: Infokatowice.pl

Czarni Katowice pokonali 3:1 Meprozet GTPS Gorzów Wielkopolski i uzyskali awans do pierwszej ligi siatkówki mężczyzn.

Siatkarze Czarnych Katowice w finałowym spotkaniu turnieju rozgrywanego w Szopienicach pokonali GTPS Gorzów Wielkopolski 3:1 i awansowali do pierwszej ligi. Tym samym zakończyli niezwykle udany sezon, w czasie którego przegrali zaledwie jeden mecz.

Pierwsze dwa sety dzisiejszego spotkania zakończyły się bez historii. Czarni od samego początku obejmowali wysoką przewagę nad rywalami, której nie oddawali do końca. Emocje rozpoczęły się w trzeciej odsłonie, kiedy żadna drużyna nie potrafiła odskoczyć przeciwnikom. Przy stanie 24:23 katowiczanie mieli piłkę meczową, gorzowianie jednak wykazali w końcówce więcej zimnej krwi i ostatecznie wygrali trzeciego seta 27:25. W czwartym secie także początkowo oba zespoły toczyły wyrównany bój, z biegiem czasu Czarni uzyskali jednak kilkupunktową przewagę, której nie oddali do końca. Ostatecznie wygrali seta 25:20, a całe spotkanie 3:1.

Czarni Katowice – Meprozet GTPS Gorzów Wielkopolski 3:1 (25:18, 25:16, 25:27, 25:20)