Gimnazjum nr 5 / fot. Infokatowice.pl

Do biura Rady Miasta Katowice wpłynęły projekty uchwał, w których miasto ostatecznie likwiduje Gimnazjum nr 15 w Giszowcu oraz Gimnazjum nr 5 na osiedlu Paderewskiego.

Do biura Rady Miasta Katowice 4 marca wpłynęły projekty uchwał, w których ostatecznie likwiduje się Gimnazjum nr 15 przy ul. Karliczka oraz Gimnazjum nr 5 im. Pawła Stellera na osiedlu Ignacego Paderewskiego. W tych projektach zapisano, że obydwa gimnazja zostaną zlikwidowane z dniem 31 sierpnia 2015 roku.

Z dniem 1 września uczniowie Gimnazjum nr 15 zostaną przeniesieni do Gimnazjum nr 16 przy ul. Wojciecha 9, a uczniowie Gimnazjum  nr 5 – do Gimnazjum nr 4 przy ul. Granicznej 46. W tych samych projektach uchwał zagwarantowano zapewnienie uczniom, aktualnie uczęszczającym do likwidowanych gimnazjów, możliwość kontynuacji nauki do końca etapu edukacji w dotychczasowych budynkach. Mienie likwidowanych gimnazjów przejmą zgodnie z protokołem zdawczo-odbiorczym gimnazja nr 16 i nr 4, natomiast dokumentację zlikwidowanych szkół przejmie Prezydent Miasta Katowice (z wyjątkiem dokumentacji przebiegu nauczania, która zostanie przekazane Śląskiemu Kuratorowi Oświaty).

W uzasadnieniu do projektów uchwał zapisano, że: [quote_box_center]„[…] w związku z powyższym wymaga podkreślenia, że miasto Katowice podejmując i wykonując przedmiotowe uchwały w sprawie likwidacji Gimnazjum nr 5 im. Pawła Stellera i Gimnazjum nr 15, stosownie do wskazanych w podstawie prawnej uchwał regulacji prawnych, podejmuje działania w zgodzie z szeroko rozumianym interesem społecznym, w tym dobro uczniów, rodziców oraz pracowników oświaty”.[/quote_box_center]

Projekty uchwał zostały skierowane do Komisji Edukacji Rady Miasta Katowice (można się z nimi zapoznać na miejskiej stronie internetowej: dot. Gimnazjum nr 5 oraz dot. Gimnazjum nr 15).

Uchwały będą procedowane na sesji Rady Miasta Katowice, którą zaplanowano na środę, 1 kwietnia. Będzie to ostatnia czynność, jaką miasto musi podjąć, by ostatecznie zlikwidować obydwa gimnazja. Głosowanie to formalność, gdyż najprawdopodobniej za podjęciem uchwał zagłosuje koalicja radnych PiS i Forum Samorządowego Piotra Uszoka, która posiada większość w radzie miasta.

2 KOMENTARZE

  1. Dalej mnie ciekawi, co zrobi miasto za 5 lat, gdy obecne roczniki 1klasistów z podstawówek trzeba będzie upchnąć w gimnazjach. W szkole podstawowej moich dzieci, gdzie do tej pory roczniki liczyły maksymalnie 3 klasy – obecnie jest 5 pierwszych klas. Rozejrzałam się po niektórych katowickich podstawówkach i tam jest podobnie. Nikt się nie zastanawia co będzie dalej. Krótkowzroczność władz jest porażająca.

  2. A może warto szanowna onadzika zobaczyć jakie jest zapełnienie szkół?
    wg statystyk średnio obłożenie w szkołach to między 40-70%, a patrząc na nasz przyrostnaturalny jakoś nie widać w rocznikach statystycznych żeby z roku na rok rodziło się w Polsce o 10-20% dzieci wiecej. Raczej tendencja jest odwrotna i niestety ale szkoly beda musialy byc likwidowane

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
21 + 23 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.