Urząd Miasta Katowice / infokatowice.pl / Artur Maciaszczyk

Władze Katowic wydały postanowienie, w którym stwierdzono brak potrzeby przeprowadzania oceny oddziaływania na środowisko dla przedsięwzięcia polegającego na budowie połączenia drogowego ul. Bażantów z ul. Szarych Szeregów w Kostuchnie.

Postanowienie o tym, że nie trzeba przeprowadzać takiej oceny zostało wydane z upoważnienia prezydenta miasta Marcina Krupy. Co ważne, postanowienie jest diametralnie różne od stanowiska części mieszkańców, którzy wystosowali do władz petycję, w której sprzeciwiają się budowie nowej drogi.

Protestujący podnosili, że ta inwestycja, prowadząca poprzez teren kompleksu leśnego, w bliskości rezerwatu „Ochojec”, znacząco wpłynie na środowisko i może przyczynić się do degradacji cennych siedlisk flory i fauny (pisaliśmy o tym tutaj). Tym samym miasto daje sygnał, że zupełnie inaczej postrzega wpływ planowanej drogi na środowisko naturalne.

Z treścią wydanego postanowienia i z dokumentacją sprawy może zapoznać się każdy katowiczanin w Wydziale Kształtowania Środowiska Urzędu Miasta Katowice (Rynek 1, pokój nr 602, VI piętro – od poniedziałku do piątku w godz. 7:30 – 15:30).

Dodatkowo miasto poinformowało, że zostało zakończone postępowanie dowodowe w sprawie wniosku inwestora – Miasta Katowice, reprezentowanego przez pełnomocnika Krzysztofa Trólka, w sprawie wydania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla tej inwestycji.

1 Komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
29 − 23 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.