Rada Miasta Katowice / fot. A. Maciaszczyk

Na portalu Koszutka.eu powstała specjalna strona internetowa, na której śledzić można poczynania radnych wybranych z tego okręgu.

„Nasi radni” to specjalna zakładka na stronie koszutka.eu, na której można poznać sylwetki radnych, ich program wyborczy oraz stan jego realizacji, a także sprawdzić, kiedy dany radny ma dyżur i czy spotyka się z wyborcami.

– Wychodzimy z założenia, że osoby obdarzone społecznym mandatem zaufania mają zobowiązania wobec swoich wyborców. Poza tym mieszkańcy mają przecież prawo wiedzieć, kto zasługuje na reelekcję, a kto nie. Nie mamy ambicji, żeby stać się lokalną wyrocznią, wystarczy nam status jednego ze źródeł – mówi autor rankingu, który prosił o zachowanie anonimowości.

Jak podkreślają pomysłodawcy stworzenie tego monitoringu radnych zainspirowane było inicjatywą Stowarzyszenia Aktywności Obywatelskiej Bona Fides, które prowadziło ranking radnych całego miasta poprzedniej kadencji. Portal Koszutka.eu chce ograniczyć się jedynie do osób reprezentujących dzielnicę. Są to: Maciej Biskupski i Damian Stępień z Forum Samorządowego i Piotr Uszok, Marek Nowara z Ruchu Autonomii Śląska, Krystyna Panek z Prawa i Sprawiedliwości oraz Witold Witkowicz z Platformy Obywatelskiej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
6 − 2 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.