FOTO: AZS Legion Katowice

W najbliższą niedzielę na obiekcie Hetman odbędzie się V Turniej Polskiej Ligi Lacrosse 2 sezonu 2014/2015. Oprócz gospodarzy, AZS Legion Katowice, w zawodach udział wezmą drużyny z Lublina i Łodzi. Dla zespołu z Katowic będzie to zakończenie rundy jesiennej.

Lacrosse w Polsce rozwija się od 2007 roku. Inicjatorami tego sportu w kraju, byli późniejsi zawodnicy drużyn z Poznania oraz Wrocławia. Obecnie w pierwszej i drugiej lidze gra dziesięć zespołów, w tym AZS Legion Katowice.

Reklama

W Polskiej Lidze Lacrosse 2 obowiązuje system turniejowy. Każda z drużyn organizuje w swoim mieście dwa turnieje. Jeden w rundzie jesiennej, drugi w rundzie wiosennej. W turniejach uczestniczy drużyna gospodarzy i dwie drużyny gości. Pozostałe ekipy pauzują. Regulaminowy czas gry w danym meczu PLL 2 to 4 x 15 minut. Punktacja za poszczególne spotkania wygląda następująco: zwycięstwo 3 punkty, porażka 0 punktów, zwycięstwo po dogrywce 2 punkty, porażka po dogrywce 1 punkt.

Sytuacja w tabeli ligowej PLL2 jest na tyle skomplikowana, że przed ostatnim turniejem rundy jesiennej, cztery drużyny mają szanse na zajęcie pierwszego miejsca. Trzy z tych drużyn będziemy mogli zobaczyć w katowickim turnieju. Zespół z Katowic, aby objąć przodownictwo w tabeli, musi odnieść dwa zwycięstwa. Jedna wygrana, pozwoli na liderowanie tylko przy korzystnych wynikach niedzielnych spotkań.

Mecze zostaną rozegrane na obiekcie “Hetman” w Katowicach przy ul. Siwka 2, w dniu 23 listopada (niedziela), według następującego harmonogramu:

10:45 – Ravens Łódź – AZS Legion Katowice
12:45 – Ułani Lublin Lacrosse Club – Ravens Łódź
14:45 – AZS Legion Katowice – Ułani Lublin Lacrosse Club

W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy. Emocji na pewno nie zabraknie, a warto przyjść i sprawdzić na własne oczy zmagania zawodników lacrosse, tym bardziej, że wstęp na turniej jest zupełnie za darmo.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
30 − 24 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.