FOTO: www.facebook.com/maciej.biskupski

Przez ostatnie kilka dni informowaliśmy o liście napisanym przez Piotra Uszoka, w którym prowadził niezgodną z prawem agitację na rzecz Marcina Krupy. Nasi czytelnicy poinformowali nas o kolejnym liście, tym razem wystosowanym przez asystenta Piotra Uszoka Macieja Biskupskiego.

Na blogu Richie Rich o śląskiej polityce opisana została historia listu, który otrzymał jeden z mieszkańców Koszutki. Adresat otrzymał zaadresowany imiennie list od Macieja Biskupskiego, asystenta Piotra Uszoka i kandydata na radnego z listy Forum Samorządowe i Piotr Uszok.

Po przeczytaniu listu, jak i chwili pogłówkowania znajomemu się wszystko wyjaśniło – swój adres podał podpisując poparcie inicjatywy budowy nowej sali gimnastycznej przy IV LO w Katowicach. Podpisy te zbierano po jednej z mszy świętych w oblackim kościele na Koszutce. Oczywiście, nie wspominano wówczas, że udzielenie poparcia inicjatywy jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych w celu kampanii wyborczej – czytamy na blogu.

O wyjaśnienie całej sprawy poprosiliśmy Macieja Biskupskiego. Kandydat na radnego potwierdził, że wystosował list do części osób podpisanych pod inicjatywą. – W ciągu ostatnich kilku tygodni zbieraliśmy podpisy mieszkańców pod wnioskiem o budowę sali gimnastycznej dla IV LO. 31 października złożyliśmy wniosek wraz z podpisami do prezydenta miasta – informuje Maciej Biskupski. – List do mieszkańców napisałem, żeby poinformować o naszych działaniach. Podpisałem go jako materiał wyborczy, bo uważam, że w ten sposób jestem uczciwy wobec mieszkańców. Z jednej strony robię coś ważnego dla mieszkańców i dla szkoły, a z drugiej kandyduję na radnego i nie chcę tego przed nikim ukrywać – dodaje asystent prezydenta.

3 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
19 − 8 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.