FOTO: Piotr Uszok / Alberto Gonzalez Garcia

Prezydent Miasta Piotr Uszok wydał w dniu wczorajszym długo oczekiwane zarządzenie, w którym wyraził zgodę na zawarcie umowy użyczenia pomieszczeń pomiędzy Zespołem Szkół Budowlanych w Katowicach i Akademią Sportu sp. z o.o.

W artykule Jednak będzie Liceum Mistrzostwa Sportowego w Katowicach? Poprowadzi je spółka z Żywca z 13 sierpnia pisaliśmy, że po wielu komplikacjach w Katowicach od 1 września uruchomione zostanie Liceum Mistrzostwa Sportowego prowadzące działania edukacyjne w następujących dyscyplinach sportu: piłka nożna chłopców i dziewcząt, koszykówka chłopców, siatkówka dziewcząt.

Pomimo tego, że urząd podjął decyzję o udostępnieniu obiektu edukacyjnego przy ul. Techników 7 w Katowicach z przeznaczeniem na prowadzenie Liceum Ogólnokształcącego Mistrzostwa Sportowego, to cały czas nie wydano w tej sprawie zarządzenia.

3 września, a więc dwa dni po rozpoczęciu roku szkolnego, prezydent miasta w końcu wydał stosowane zarządzenie nr 2269/2014. Czytamy w nim, że prezydent „wyraża zgodę na zawarcie umowy użyczenia pomieszczeń pomiędzy Zespołem Szkół Budowlanych w Katowicach (znajdującym się w Dąbrówce Małej przy ul. Techników 7 – od red.) i Akademią Sportu sp. z o.o. Na czas prowadzenia zajęć dydaktyczno – wychowawczych przez pierwszy rok działalności, tj. rok szkolny 2014/2015.”

Powyższe zarządzenie kończy swoistą sagę związaną ze szkołą sportową w mieście. Warto zwrócić uwagę, że zgoda została wyrażona jedynie na najbliższy rok szkolny. Liczyć jednak trzeba, że porozumienie pomiędzy Akademią Sportu a miastem w przyszłym roku będzie jedynie formalnością. W innym przypadku może się to odbić niekorzystanie na uczniach liceum.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
6 + 7 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.