Urząd Miasta Katowice / Fot. Artur Maciaszczyk / Infokatowice.pl

Po sporym zamieszaniu w Katowicach prawdopodobnie uruchomione zostanie Liceum Mistrzostwa Sportowego. Jest to doskonała wiadomość dla katowickich klubów sportowych, które będą mogły liczyć na rozwój swoich młodych podopiecznych.

Z inicjatywą stworzenia Liceum Mistrzostwa Sportowego w Katowicach wyszła Wyższa Szkoła Zarządzania Marketingowego i Języków Obcych. Pierwotnie miała to być szkoła prywatna jednak udało się spełnić wymogi Kuratora Oświaty i tym samym liceum mogło funkcjonować jako publiczne. W międzyczasie do Prezydenta Miasta z podobną inicjatywą wystąpiła żywiecka Akademię Sportu Sp. z o.o. Kiedy wydawało się, że nagle w Katowicach pojawią się dwie tego typu placówki WSZMiJO podjął decyzje o zawieszeniu działalności liceum, jako argument podając brak chętnych.

Tymczasem Akademia Sportu w oficjalnym piśmie do Wydziału Edukacji UM Katowice poinformowała o pozyskaniu potencjalnych uczniów w liczbie 50-60. W związku z tym miejscy włodarze podjęli decyzję u udostępnieniu od 1 września 2014 roku obiektu edukacyjnego przy ul. Techników 7 w Katowicach z przeznaczeniem na prowadzenie Liceum Ogólnokształcącego Mistrzostwa Sportowego kończąc tym samym swoistą sagę związaną ze szkołą sportowa.

W nadchodzącym roku szkolnym planowane są działania edukacyjne w następujących dyscyplinach sportu:

– piłka nożna chłopców i dziewcząt,

– koszykówka chłopców,

– siatkówka dziewcząt.

W latach kolejnych planowane jest rozszerzenie o zajęcia z pływania i hokeja.

1 Komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
1 + 4 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.