FOTO: HC GKS Katowice
Reklama

HC GKS Katowice pomimo kłopotów finansowych otrzymał licencję na grę w Polskiej Hokej Lidze.

Komisja Licencyjna Polskiego Związku Hokeja na Lodzie przyznała katowickiemu klubowi licencję na grę w Polskiej Hokej Lidze. W związku z powyższym, hokejowa GieKSa przystąpi do rozgrywek o Mistrzostwo Polski w nadchodzącym sezonie.

Reklama

Przypomnijmy, że GKS przeżywa olbrzymie problemy finansowe i organizacyjne i w ubiegłym sezonie z trudem dotrwał do końca rozgrywek, ostatecznie zajmując siódme miejsce w tabeli (na 9 zespołów).

Zgodnie z terminarzem PHL, pierwszy mecz w roli gospodarza HC GKS Katowice rozegra 30 września z Polonią Bytom. W pierwszej kolejce (26 września) nasi hokeiści zagrają w Krakowie z Cracovią, a w drugiej (28 września) w Opolu z Orlikiem Opolem.

Wśród dziesięciu drużyn grających w Polskiej Hokej Lidze w sezonie 2014/15 będzie jeszcze jedna ekipa z Katowic – MUKS Naprzód Janów, który w zeszłym sezonie wywalczył awans do najwyższej klasy rozgrywkowej. Naprzód pierwszy mecz sezonu zagra już 19 września, kiedy na własnym lodowisku będzie podejmował mistrza Polski CIARKO PBS BANK KH Sanok.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
10 + 1 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.