Dworzec PKP Katowice-Ligota / fot. Infokatowice.pl
Reklama

W zapuszczony budynek zainwestowane mają być aż 3 miliony złotych. Obskurny dworzec ma przemienić się w przyjemną dla oka i wygodną dla pasażerów budowlę.

Jak wynika z wypowiedzi prasowych Bartłomieja Sarny Rzecznika Prasowego PKP S.A. we Wrocławiu odnowiona ma być elewacja budynku, która zostanie pokryta blachą tytanową-cynkową i dodatkowo zabezpieczona powłoką antygrafitti. Nad wejściem zostanie zamontowany zegar oraz nowy szyld z nazwą dworca. Wymieniona także będzie stolarka okienna i drzwiowa. Zaplanowane jest także wykonanie remontu dachu i ocieplenie budynku.

Reklama

Mało funkcjonalny obecnie obiekt ma również być dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Zmodernizowane zostaną pomieszczenia wewnątrz dworca. Z holu głównego można będzie przemieści się do poczekalni, dostępne będą również toalety. Na posadzce i nawierzchni placu dworcowego mają pojawić się swoiste kierunkowskazy – linie prowadzące z polami uwagi, ułatwiające przemieszczanie się po dworcu osobom niewidomym i niedowidzącym, co z pewnością ułatwi życie także pasażerom przyjezdnym, którzy na dworzec zawitają po raz pierwszy.

Po lewej stronie od wejścia głównego, w miejscu, gdzie obecnie znajduje się kiosk, ma powstać parking na szesnaście stanowisk. Ciekawostką może być fakt, że pomieszczeń ma zostać przystosowana do potrzeb Teatru Żelaznego i pod posterunek straży miejskiej. Strażników w ochronie dworca ma również wspierać monitoring.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
20 − 14 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.