Urzędnicy Wojewody Śląskiego najlepszymi piłkarzami w regionie! Fot.Archiwum WOKiS
Reklama

Stadion Śląski pojedynków piłkarskich widział już wiele. także tych, rozgrywanych w jego bezpośrednim sąsiedztwie. Ale rzadko zdarzało mu się, aby za piłką uganiali się w jego cieniu politycy i urzędnicy. A właśnie podwładni wojewody śląskiego zostali zwycięzcami piłkarskiego turnieju, zakończonego właśnie na boisku treningowym Stadionu Śląskiego.

Urzędnicy z Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach okazali się najlepsi w 11.Turnieju Piłkarskim o Puchar Marszałka Województwa Śląskiego. Drużyna Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego , która wyprzedziła Komendę Wojewódzką Policji w Katowicach i Górnośląskie Przedsiębiorstwo Wodociągów. O zwycięstwie w turnieju decydował ostatni mecz, w którym remis dawał zwycięstwo w całej imprezie reprezentantom Urzędu Wojewódzkiego. W końcowej tabeli po 15 pkt. zgromadziły ekipy z Urzędu Wojewódzkiego i Komendy Wojewódzkiej Policji, w bezpośrednim meczu padł bezbramkowy remis i o kolejności decydowała lepsza różnica bramek w całym turnieju. Urząd Wojewódzki miał bilans 13-0, a Komenda Wojewódzka Policji 10-1.

Reklama

W sumie w turnieju udział wzięło 8 zespołów. Najlepszym strzelcem turnieju z 10. golami został Tomasz Kajzer z GPW, a najlepszym bramkarzem Michał Dobek z drużyny Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego, który nie przepuścił żadnego gola. Najgorzej za piłką uganiać się – jak się okazało – potrafią pracownicy Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego. Ludzie, którzy na co dzień ratują życie, nie zdołali uratować swojego wyniku i w turnieju zajęli ostatnie, ósme miejsce z dorobkiem 2 pkt. i bramkowym bilansem 2-15.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
8 + 28 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.