foto: InfoKatowice.pl
Reklama

W Muzeum Historii Katowic otwarta została wystawa „Made in Katowice”, która gromadzi wyroby katowickich firm. Większość pozyskanych eksponatów po raz pierwszy zostanie pokazana szerszej publiczności.

Co zobaczymy na wystawie? Wyroby znanych katowickich zakładów i firm – przemysłowych, rzemieślniczych – istniejących do XIX wieku, w niektórych przypadkach aż do dziś, oraz prezentację firm zajmujących się usługami i handlem na terenie miasta. Poznamy także tajniki wyrobu porcelany i dowiemy się, jaki związek ma „Nivea” z Katowicami.

Reklama

Najciekawszym eksponatem prezentowanym podczas wystawy jest produkowany w Katowicach motor „MOJ 130”. – Proszę Państwa, niektórzy w trakcie wystawy znikają, niektórzy klękają na jedno lub dwa kolana. Dlaczego? Bo tam stoi ten wspaniały motor z 1937 roku. I to chyba tak już jest, że my na Śląsku tak kochamy ten przemysł – powiedział podczas wernisażu dyrektor muzeum, dr Jacek Siebel.

Pocztówki, fotografie, dokumenty, katalogi wyrobów firmowych, wybrane wytwarzane w naszym mieście przedmioty i wyroby oraz produkty, które można było kupić w katowickich sklepach, to rzeczy, które zobaczymy na „Made in Katowice”.

Wystawę można oglądać do 2 listopada 2014 r.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
5 + 13 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.