Urząd Miasta Katowice / fot. InfoKatowice.pl
Reklama

Po fiasku starań o bycie Europejską Stolicą Kultury, Katowice chciały zostać Europejską Stolicą Młodzieży, niestety tutaj też się nie udało. Instytucja Kultury Katowice – Miasto Ogrodów w 2015 roku będzie miała mniejszy budżet niż pierwotnie zakładano ale większy niż obecnie – zdecydowali katowiccy radni. 

Jak poinformował na sesji Rady Miasta Katowice, prezydent Piotr Uszok w 2012 i 2013 budżet IKK – Miasto Ogrodów wynosił 12 mln złotych. Budżet na 2014 to 13,5 mln złotych i te kwoty pozostają bez zmian. Zmiany pojawią się dopiero w 2015 roku. Planowany budżet z 45 mln złotych na Instytucję Kultury Katowice – Miasto Ogrodów został zmniejszony do 18 mln.

Reklama

Projekt uchwały miał pozytywną opinię Komisji Budżetowej jednak nie trafił pod obrady Komisji Kultury Promocji i Sportu, co zauważył radny Andrzej Zydorowicz. – Nie chciałbym żeby to się stało jakimś takim nawykiem. Ponieważ tego rodzaju wydarzenia podważają sens istnienia tej komisji – mówił Zydorowicz. Chodziło nie tylko o uchwałę w sprawie Miasta Ogrodów, ale także o uchwałę w sprawie przystąpienia Katowic do Euro 2016 w piłce ręcznej, co wiąże się z wydaniem 4 mln złotych przez miasto na promocję.

Czytaj również: „Katowice kupują cyrk objazdowy” Za 4 mln złotych!

Zydorowicz był przeciwko przystępowania do Euro 2016. Radny nie widzi potrzeby organizowania tego typu imprez, skoro w mieście piłka ręczna praktycznie nie istnieje, a inne sporty drużynowe kuleją. W trakcie turnieju w Katowicach, który będzie kosztował miasto 4 mln złotych, wystąpią jak to ujął „odpryski” z turnieju, bo główne rozgrywki będą odbywać się w Krakowie.

Reklama

1 Komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
20 − 13 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.