Ponad 270 tysięcy papierosów bez polskich znaków akcyzy zabezpieczyli policjanci z Sosnowca podczas działań wymierzonych w przestępczość ekonomiczną. W sprawie zatrzymano dwóch mieszkańców województwa śląskiego. Według śledczych, gdyby nielegalny towar trafił na rynek, Skarb Państwa mógłby stracić blisko pół miliona złotych.

Funkcjonariusze z Wydziału do Walki z Przestępczością Ekonomiczną Komendy Miejskiej Policji w Sosnowcu prowadzili działania operacyjne, które doprowadziły ich do Bytomia. To właśnie tam przeprowadzono przeszukania dwóch samochodów, w których znajdowały się papierosy bez wymaganych znaków skarbowych akcyzy.

Podczas dalszych czynności policjanci sprawdzili także pomieszczenie gospodarcze należące do 48-letniego właściciela jednego z pojazdów. W środku odkryli kolejne partie nielegalnych wyrobów tytoniowych.

Łącznie zabezpieczono ponad 270 tysięcy papierosów niewiadomego pochodzenia. Według wyliczeń śledczych uszczuplenia podatkowe mogły wynieść niemal 500 tysięcy złotych.

W związku ze sprawą zatrzymano 48-letniego mieszkańca Bytomia oraz 51-letniego mieszkańca Siemianowic Śląskich. Obaj usłyszeli zarzuty dotyczące przechowywania wyrobów tytoniowych bez akcyzy.

Za popełnione przestępstwo grozi im kara grzywny, pozbawienia wolności lub obie te kary jednocześnie.

„Co podać dyspozytorowi na 112? Prosty schemat”

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ta strona używa Akismet do redukcji spamu. Dowiedz się, w jaki sposób przetwarzane są dane Twoich komentarzy.