W schronisku na nowy dom czeka Grypcio – spokojny, dojrzały kot o wyjątkowo łagodnym usposobieniu. Biało-czarny kocur trafił pod opiekę wolontariuszy 31 sierpnia 2025 roku i od tego czasu cierpliwie wypatruje osoby, która podaruje mu bezpieczne miejsce do życia.
Grypcio urodził się w czerwcu 2016 roku i jest typowym „kocim dżentelmenem”. Nie szuka hałasu ani intensywnych bodźców. Najlepiej odnajduje się w spokojnym otoczeniu, gdzie może odpoczywać i cieszyć się obecnością człowieka. Jak podkreślają opiekunowie, nie jest nachalny, ale bardzo docenia uwagę – wystarczy chwila spędzona obok, by zaczął mruczeć i nadstawiać głowę do głaskania.
Kot jest w pełni przygotowany do adopcji. Przeszedł podstawową profilaktykę weterynaryjną – został odpchlony, odrobaczony, zaszczepiony, zaczipowany i wykastrowany. Testy na choroby zakaźne FELV i FIV dały wynik ujemny. Jego stosunek do innych kotów nie jest obecnie znany.
Wolontariusze podkreślają, że Grypcio najlepiej odnajdzie się w domu, w którym będzie mógł prowadzić spokojne życie i budować relację z opiekunem w swoim tempie. To propozycja szczególnie dla osób szukających cichego, wiernego towarzysza.
Adopcja możliwa jest dla osób pełnoletnich, po okazaniu dowodu osobistego i podpisaniu umowy adopcyjnej. Wymagany jest także transporter do przewozu zwierzęcia oraz opłata schroniskowa w wysokości 50 zł.
Osoby zainteresowane adopcją mogą kontaktować się telefonicznie z wolontariuszami: Ania – 789 388 169, Ewa – 789 334 979, Milena – 789 133 569. Jeśli nie uda się dodzwonić, warto wysłać wiadomość SMS – opiekunowie oddzwaniają w wolnej chwili.
Grypcio wciąż czeka. Być może to właśnie teraz pojawi się ktoś, kto odmieni jego los.


































