Reklama

Do tragicznego wypadku doszło w sobotę na drodze krajowej nr 86 w Katowicach, na wysokości dzielnicy Murcki. Kierowca BMW X5 uderzył w tył fiata seicento, którym podróżowało małżeństwo. W wyniku zderzenia zginęła 29-letnia kobieta w zaawansowanej ciąży. Mimo dramatycznej akcji ratunkowej i cesarskiego cięcia przeprowadzonego na miejscu, życia dziecka również nie udało się uratować. Prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie.

Śmiertelny wypadek na DK86

Do wypadku doszło na ul. Bielskiej, na odcinku trasy między Katowicami a Tychami. Według wstępnych ustaleń, kierujący BMW 39-letni mężczyzna najechał na tył fiata seicento. Pojazdem podróżowało małżeństwo – 33-letni mężczyzna i jego 29-letnia żona, będąca w zaawansowanej ciąży. Uderzenie było na tyle silne, że kobieta zginęła na miejscu.

Dramatyczna akcja ratunkowa

Na miejsce natychmiast wezwano Lotnicze Pogotowie Ratunkowe. Z uwagi na stan kobiety, ratownicy podjęli decyzję o wykonaniu cesarskiego cięcia na miejscu wypadku. Dziecko, które przyszło na świat w trakcie akcji ratunkowej, było reanimowane najpierw na miejscu, a później podczas transportu do Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka. Niestety, mimo heroicznej walki lekarzy, noworodek zmarł.

Ranny został również mąż zmarłej kobiety, który w stanie ciężkim trafił do szpitala. Jak poinformowano, jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Ofiara to żona zawodnika Czułowianki Tychy

Wkrótce po wypadku głos zabrał klub sportowy Czułowianka Tychy, w którym gra poszkodowany mężczyzna.

„Na skutek nieszczęśliwego wypadku tragicznie odeszła od nas żona i dziecko jednego z naszych zawodników. Całej rodzinie i wszystkim najbliższym składamy najszczersze kondolencje i wyrazy współczucia. Kevin w stanie ciężkim trafił do szpitala, gdzie walczy pod opieką najlepszych specjalistów” – napisano na oficjalnym profilu klubu.

Śledztwo w toku. Kierowca BMW nie został zatrzymany

W poniedziałek Prokuratura Rejonowa Katowice-Południe wszczęła śledztwo w sprawie spowodowania wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym. Na razie nikt nie usłyszał zarzutów.

Śledczy przesłuchali już pierwszych świadków, a w najbliższych dniach planowane są kolejne czynności, w tym przesłuchanie kierowcy fiata seicento, które będzie możliwe po jego wyjściu ze szpitala.

Zabezpieczono również monitoring z trasy przejazdu BMW. Powołano biegłego, który oceni stan techniczny obu pojazdów uczestniczących w wypadku. Prokuratura zleciła także przeprowadzenie sekcji zwłok 29-letniej kobiety i jej dziecka.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ta strona używa Akismet do redukcji spamu. Dowiedz się, w jaki sposób przetwarzane są dane Twoich komentarzy.