Ulica Urbana - pożar / fot. Straż Pożarna Zabrze

Tuż przed 1.00 w nocy doszło do pożaru na ulicy Urbana w Zabrzu. Palił się strych trzypiętrowego budynku. Akcję zakończoną po godzinie 5.00.

„Łącznie ewakuowano 31 osób, jedna osoba uległa zatruciu tlenkiem węgla i została przewieziona do szpitala. Budynek został wyłączony z użytkowania” – informują służby. W jednym z mieszkań znaleziono nieprzytomnego mężczyznę.

„Na miejsce zadysponowano 5 zastępów Państwowej Straży Pożarnej z Zabrza. Po przybyciu na miejsce zdarzenia dowódca akcji zadysponował kolejne zastępy ze względu na szybkość rozprzestrzeniania się pożaru. Natychmiast przystąpiono do ewakuacji mieszkańców oraz działań gaśniczych. Podczas ewakuacji po drabinie mechanicznej jedno z dzieci poinformowało strażaka że w mieszkaniu został jego ojciec. Natychmiast przystąpiono do przeszukiwania mieszkania gdzie odnaleziono nieprzytomnego mężczyznę. Strażacy niezwłocznie wynieśli lokatora na zewnątrz budynku po czym przekazali go pogotowiu ratunkowemu” – informuje Wojciech Strugacz z zabrzańskiej straży pożarnej.

Z budynku strażacy ewakuowali 23 osoby z czego 14 osób po drabinie mechanicznej. Dla mieszkańców, którzy nie mieli gdzie przenocować udostępniono hale sportową Pogoń Zabrze.

Po ugaszeniu pożaru rozpoczęto prace rozbiórkowe nadpalonej konstrukcji. Obecnie przyczyny pożaru nie są znane.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ta strona używa Akismet do redukcji spamu. Dowiedz się, w jaki sposób przetwarzane są dane Twoich komentarzy.