Kontrola drogowa / fot. Policja

Katowicka drogówka przeprowadziła wzmożone kontrole trzeźwości kierowców w ramach akcji „Trzeźwość”. Patrole rozmieszczono w kluczowych punktach miasta oraz na bocznych uliczkach, którymi kierowcy próbują omijać kontrole. Łącznie funkcjonariusze sprawdzili blisko 5000 kierowców. Sześciu z nich prowadziło pod wpływem alkoholu – trzech było nietrzeźwych, a trzech po użyciu alkoholu.

Pierwszych dwóch kierowców zatrzymano na ulicy Panewnickiej. 81-letni mężczyzna prowadzący forda oraz 56-letnia kobieta kierująca skodą mieli w organizmie ponad 0,5 promila alkoholu. Kolejna nietrzeźwa kierująca, 49-latka z Siemianowic Śląskich, została zatrzymana na Alei Korfantego – w jej przypadku alkomat również wykazał ponad 0,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Nietrzeźwi kierowcy odpowiedzą za swoje nieodpowiedzialne zachowanie przed sądem. Grozi im zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Policja zatrzymała również trzech kierowców, którzy prowadzili po użyciu alkoholu – jechali ulicami Armii Krajowej, Ceglaną i Kołodzieja. W ich przypadku grozi sądowy zakaz prowadzenia pojazdów, kara aresztu oraz grzywna nie niższa niż 2,5 tys. zł.

Katowicka policja zapowiada kolejne akcje mające na celu eliminowanie nietrzeźwych kierowców z ruchu drogowego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ta strona używa Akismet do redukcji spamu. Dowiedz się, w jaki sposób przetwarzane są dane Twoich komentarzy.