Przejęte pieniądze / fot. Policja
Reklama

Rozbili grupę przestępczą zajmującą się prostytucją. Wykorzystywali kobiety, które podpadły u nich w długi.  W sumie trójce podejrzanych grozi 15 lat więzienia. 

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach zatrzymali trzy osoby podejrzane o ułatwianie i organizowanie prostytucji oraz nielegalną lichwę. Zatrzymane to dwie kobiety i mężczyzna, działający na terenie kilku województw. Usłyszeli już zarzuty. Mężczyzna został tymczasowo aresztowany przez katowicki sąd.

Reklama

Od stycznia 2024 roku śledczy z Katowic rozpracowywali grupę przestępczą zajmującą się czerpaniem zysków z prostytucji oraz nielegalną lichwą. Działania prowadzone były na terenie województw dolnośląskiego, wielkopolskiego, opolskiego i podkarpackiego. Kryminalni ustalili, że 55-latek wraz z 38-letnią partnerką oraz 26-letnią mieszkanką województwa podkarpackiego prowadzili co najmniej 11 mieszkań, które były wykorzystywane do świadczenia usług seksualnych przez blisko 70 kobiet.

Lichwiarskie pożyczki i przeszukania

Przestępcy wykorzystywali krytyczną sytuację życiową pokrzywdzonych, udzielając im lichwiarskich pożyczek na ponad 300% odsetki, a tygodniowe kary za zwłokę wynosiły 1,5 tysiąca złotych. Podczas kilkunastu przeszukań zabezpieczono m.in. 57 tysięcy złotych, sprzęt elektroniczny oraz telefony komórkowe. Kobiety zostały objęte dozorem policji i poręczeniem majątkowym, natomiast mężczyzna trafił do aresztu.

Śledztwo prowadzone przez kryminalnych jest nadzorowane przez Prokuraturę Rejonową Katowice-Południe i ma charakter rozwojowy. Policjanci nadal poszukują świadków oraz osób pokrzywdzonych przestępstwem lichwy i weryfikują informacje mogące prowadzić do innych osób czerpiących korzyści z prostytucji.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
1 + 16 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.