Alan Czerwiński z piłką w ręku na tle loga GieKSy
foto: materiały prasowe
Reklama

Alan Czerwiński trafił do GKS-u Katowice na zasadzie transferu definitywnego z Lecha Poznań. Piłkarz podpisał umowę, która będzie obowiązywała do 30 czerwca 2027 roku.

31-letni piłkarz to postać doskonale znana przy Bukowej. W latach 2012 – 2017 reprezentował już bowiem barwy GKS-u. Do GieKSy trafił jako utalentowany 19-latek. Z każdym kolejnym sezonem jego wartość sportowa rosła i stał się jednym z wiodących piłkarzy zespołu. Najlepiej świadczą o tym statuetki „Złotego Buka” dla piłkarza roku w GKS-ie w 2016 i 2017 r. Alan Czerwiński zdobył uznanie nie tylko dzięki swoim umiejętnościom piłkarskim, ale także dzięki swojej pracowitości, charakterowi i ambicji. Dla GieKSy rozegrał 144 mecze, w których zdobył 2 gole.

Reklama

Po wygaśnięciu umowy z GKS-em Katowice, Alan Czerwiński spróbował swoich sił w Ekstraklasie. W latach 2017-2020 był zawodnikiem Zagłębia Lubin. Udane występy dla tego klubu zaowocowały przejściem do Lecha Poznań. Jako piłkarz Lecha zagrał w europejskich pucharach i doczekał się występu w seniorskiej reprezentacji Polski. Na poziomie Ekstraklasy Czerwiński rozegrał w sumie 167 spotkań, w których zdobył 4 gole.

Jako młody zawodnik GKS-u Alan Czerwiński występował na prawej obronie. Z czasem stał się o wiele bardziej uniwersalnym piłkarzem, który z powodzeniem radził sobie z różnymi rolami na boisku. Jego doświadczenie będzie wielkim atutem GieKSy w nadchodzącym sezonie PKO BP Ekstraklasy.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
12 + 13 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.