Tramwaj jadący ulicą 3 Maja / fot. InfoKatowice.pl
Reklama

Wzrosła liczba meldunków w Katowicach. Po zmianach w polityce parkingowej miasta. Znacznie wzrosła liczba meldunków stałych i czasowych w Katowicach po wprowadzeniu zmian w polityce parkingowej. Dzięki nowym zasadom mieszkańcy mają teraz taniej dostępne miejsca parkingowe, część jest dostępna też wyłączenie dla katowiczan. 

Więcej osób melduje się w Katowicach

1 grudnia 2023 roku weszła w życie uchwała Rady Miasta Katowice z dnia 27 lipca 2023 r. w sprawie ustalenia Śródmiejskiej Strefy Płatnego Parkowania oraz Strefy Płatnego Parkowania.

Reklama

Śródmiejska Strefa Płatnego Parkowania (ŚSPP), zwana Strefą A, liczy 2243 miejsca postojowe, w tym 123 miejsca postojowe dla osób niepełnosprawnych oraz 92 miejsca oznaczone znakiem B-35 z uprawnieniem do postoju dla posiadaczy Parkingowej Karty Mieszkańca (PKM). W Strefie A opłaty pobierane są od poniedziałku do soboty w godz. 7.00 — 17.00 (poza dniami ustawowo wolnymi od pracy).

Strefa Płatnego Parkowania (SPP), zwana Strefą B, na obszarze której wyznaczono 6814 miejsc postojowych, w tym 223 miejsca postojowe dla osób niepełnosprawnych oraz 1316 miejsc oznaczonych znakiem B-35 z uprawnieniem do postoju dla posiadaczy Parkingowej Karty Mieszkańca (PKM). Stefa B funkcjonuje od poniedziałku do piątku, również w godzinach 7.00-17.00.

Wzrost Meldunków

Dzięki zmianom w polityce parkingowej znacznie wzrosła ilość meldunków czasowych i stałych w Katowicach. Miasto zgromadziło dane dotyczące ilości meldunków stałych i czasowych w Katowicach w okresie od października 2023 roku do maja 2024 roku i zestawiło je z danymi za analogiczny okres w latach 2022-2023.

Wzrost meldunków / fot. Bip.katowice.eu
Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
24 + 19 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.