Reklama

W Katowicach chłopczyk wypadł z okna. Teraz walczy o życie w szpitalu, gdzie trafił w ciężkim stanie. Policja wyjaśnia okoliczności wypadku dziecka na ul. Modelarskiej.

Chłopczyk wypadł z okna

Kryminalni z Komisariatu Policji II w Katowicach prowadzą śledztwo w sprawie wypadku, który miał miejsce na ul. Modelarskiej. Z wstępnych ustaleń wynika, że pod nieobecność rodziców, którzy wyszli na zakupy, opiekę nad dwójką dzieci w wieku 2,5 i 4 lata oraz 8-miesięcznym niemowlakiem sprawowała babcia. Podczas przewijania najmłodszego dziecka, 2,5-letni chłopiec wypadł z okna mieszkania na trzecim piętrze.

Reklama

W momencie zdarzenia rodzice wrócili z zakupów i natychmiast wezwali karetkę pogotowia. Dziecko, przytomne, ale w stanie ciężkim, zostało przewiezione do szpitala. Na miejsce przybyli także katowiccy policjanci oraz powiadomiono prokuratora. Badanie na obecność alkoholu w organizmie rodziców i babci wykazało, że wszyscy byli trzeźwi w chwili zdarzenia.

Kryminalni z Komisariatu Policji II w Katowicach kontynuują czynności procesowe w tej sprawie.

Apel do opiekunów 

Policja apeluje do wszystkich osób sprawujących opiekę nad dziećmi, aby starannie zabezpieczały miejsca, w których dzieci się bawią lub przebywają. Należy upewnić się, że okna i drzwi balkonowe są odpowiednio zabezpieczone, aby dzieci nie mogły ich samodzielnie otworzyć. Zaleca się korzystanie z opcji uchyłu okna zamiast pozostawiania ich otwartych na oścież. Pamiętajmy, że dziecko może podstawić sobie krzesełko, aby wyjrzeć przez okno, co może prowadzić do tragicznych wypadków.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
13 + 21 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.