Sesja Rady Miasta Katowice / fot. InfoKatowice.pl
Reklama

Radne piszą do prezydenta miasta w sprawie poprawy bezpieczeństwa w centrum Klienci klubu robią burdy i zaczepiają ludzi. Sytuacja jest na tyle zła, że mieszkańcy zgłosili się do radnych, a te ostatecznie interweniują u prezydenta miasta.

Interpelację zgłosiła grupa radnych Koalicji Obywatelskiej: Magdalena Wieczorek, Magdalena Skwarek, Ewa Sadkowska i Elżbieta Grodzka-Łopuszyńska.

Reklama

„Zwracamy się do Pana Prezydenta z prośbą o zabezpieczenie w planach budżetowych miasta na rok 2025 dodatkowych środków na monitorowanie sytuacji w okolicy dyskoteki Energy przy ul. Plebiscytowej. Miejsce to generuje zagrożenie życia i zdrowia przechodniów oraz mieszkańców, w dniach kiedy lokal prowadzi działalność rozrywkową. Wielokrotnie dochodzi do pobić, wymuszeń, aktów wandalizmu” – czytamy w interpelacji radnych. „To część miasta, która w szczególny sposób, przy użyciu nadzwyczajnych środków winna być zabezpieczona. Osoby wychodzące z Kinoteatru Rialto nie czują się bezpiecznie, nagminnie tłuczone są witryny, pod wiaduktem dochodzi do zaczepek i aktów przemocy. Zwracam się więc z prośbą o szczególne zadbanie o monitoring oraz patrolowanie tej części Śródmieścia” – dodają radni. 

Obecnie jeszcze nie ma odpowiedzi miasta w tej sprawie. 

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
3 + 29 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.