Akcja przy Stawie Morawa / fot. OSP Szopienice
Reklama

Wiadomo więcej na temat tragicznego utonięcia w Katowicach. 37-latek popłynął po piłkę, nie udało się go uratować. Plażowanie i kąpiel w stawie Morawa w Katowicach zakończyły się tragicznie dla 37-letniego mieszkańca Siemianowic Śląskich. Mężczyzna, przebywający nad wodą z partnerką i jej dziećmi, postanowił popłynąć po piłkę, która uciekła dzieciom w głąb stawu. Niestety, mężczyzna utonął.

Strażacy z OSP Szopienice podjęli działania ratownicze, jednak pomimo reanimacji przeprowadzonej przez strażaków i załogę pogotowia, nie udało się przywrócić funkcji życiowych 37-latkowi. Lekarz stwierdził zgon mężczyzny na miejscu. Prokuratura Rejonowa Katowice-Wschód zabezpieczyła zwłoki do badań sekcyjnych i prowadzi czynności w tej sprawie.

Reklama

To tragiczne zdarzenie przypomina o konieczności zachowania bezpieczeństwa podczas korzystania z kąpieli. Przyczyny utonięć są często związane z alkoholem, kąpielami w miejscach niestrzeżonych i nieostrożnością nad wodą. Ważne jest przestrzeganie zasad bezpieczeństwa, takich jak unikanie alkoholu przed kąpielą, kąpanie się w grupie, schładzanie ciała przed wejściem do wody i korzystanie tylko z miejsc strzeżonych przez ratowników.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
1 + 9 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.