Natalia Przybysz i prezydent Katowic Marcin Krupa / Fot. K. Kalkowski / UM Katowice
Natalia Przybysz i prezydent Katowic Marcin Krupa / Fot. K. Kalkowski / UM Katowice
Reklama

Od kilku lat urodziny Katowic są obchodzone w szczególny sposób. Miasto powierza wybranemu artyście kierownictwo artystyczne nad specjalnym, jednorazowym koncertem poświęconym Miastu Katowice. W tym roku za odbywające się 7 września wydarzenie będą odpowiadać Natalia Przybysz i bracia Kacperczyk!

Poprzeczka, jeśli chodzi o urodzinowy koncert miasta Katowice, jest ustawiona bardzo wysoko. W tym roku stawiamy na nietypową kolaborację, wierząc że przyniesie ona absolutnie fantastyczne efekty. Natalia Przybysz i Kacperczyk, a do tego specjalnie zaproszeni goście – w tym między innymi lider ubiegłorocznego koncertu, czyli Mrozu to zestaw, który rozgrzeje publiczność do czerwoności” – mówi Marcin Krupa, prezydent Katowic.

Reklama

Organek, Abradab, Krzysztof Zalewski, Brodka, Vito Bambino – lista znakomitych artystów, którzy podjęli się roli liderów artystycznych głównego koncertu Urodzin Miasta „Kocham Katowice” jest imponująca. Kilkadziesiąt tysięcy gości każdego roku w Strefie Kultury lub Katowickim Parku Leśnym, a także liczne relacje prasowe i pochlebne recenzje są najlepszym dowodem na to, że taka formuła urodzinowych koncertów się sprawdza. Teraz do listy artystów przyczyniających się do tego sukcesu dołączają kolejni.

Natalia Przybysz i Goście – znana wokalistka wraz z zaproszonymi gośćmi szykuje nowe interpretacje przebojów artystów związanych z Katowicami i Śląskiem, sięgnie też do swojego przebojowego albumu „Prąd”, od którego wydania minie w tym roku 10 lat. Album był płytą roku 2014 i zawierał takie przeboje jak „Nazywam się niebo” czy „Miód”. Natalii Przybysz, zgodnie z formułą wydarzenia, towarzyszyć będą znakomicie Goście. Już teraz ujawnić możemy, że zaśpiewa z nią lider ubiegłorocznych Urodzin Katowic, czyli Mrozu. Natalia Przybysz zaprosiła też  wschodzącą gwiazdę, wokalistę Wiktora Waligórę. 

Kacperczyk i przyjaciele – niezwykle popularny, szczególnie wśród młodej publiczność, duet braci Kacperczyk będzie liderem drugiej części koncertu. Dedykowany miastu repertuar wykona m.in. z raperem Fukajem oraz indirockowym artystą o pseudonimie WaluśKraksaKryzys. 

Główny program poprzedzi suport – obsypany w tym roku nagrodami Fryderyka projekt rapera Łona – TAXI, sygnowany przez trio Łona Konieczny Krupa. Wcześniej wystąpią laureaci konkursu KatoGwiazdy oraz młode zespoły z programu profesjonalizującego Dzielnica Brzmi Dobrze. 

KatoGwiazdy to konkurs muzyczny przeznaczony dla uczniów szkół ponadpodstawowych z Katowic. Każda ze szkół może wystawić jednego reprezentanta lub zespół reprezentantów. W pierwszej edycji która odbyła się 3 kwietnia w sali Instytucji Kultury Katowice Miasto Ogrodów wzięło udział 11 zespołów, z których najlepszym okazał się zespół uczniów z III LO imienia Mickiewicza. Zespół liczył 32 osoby, a uczniowie poza śpiewem zagrali na wielu instrumentach m.in. skrzypcach, gitarach  i dudach.  Szczęśliwą piosenką, którą zaprezentowali młodzi muzycy była „Jesień” z filmu „Chłopi”.

Wydarzeniu towarzyszyć będzie strefa dziecka oraz, jak zawsze, bogata strefa gastronomiczna. Koncert plenerowy Urodzin Miasta „Kocham Katowice” zaplanowano na 7 września w Strefie Kultury. Wstęp wolny. 

Wielkie muzyczne święto – Urodziny Miasta „Kocham Katowice” to nie jedyna atrakcja w związku z przypadającą 11 września 159 rocznicą nadania Katowicom praw miejskich. Z tej okazji w dniach 30 sierpnia – 15 września na katowickim Rynku  odbędzie się Jarmark Urodzinowy. Dodatkowo w programie obchodów przewidziano oczywiście Uroczystą Sesję Rady Miasta oraz odsłonięcie popiersia Krzysztofa Respondka w Galerii Artystycznej.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
12 − 8 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.