Broń z której strzelał mężczyzna / fot. Policja
Reklama
W sobotnią noc na ulicy Mariackiej doszło do incydentu, w którym pijany mężczyzna strzelał z broni śrutowej do przechodniów, raniąc trzy osoby. Jeden z poszkodowanych został ranny w policzek.

Strzelał na ulicy Mariackiej

„Dyżurny katowickiej komendy otrzymał zgłoszenie, że 19-letni pracownik jednego z lokali został ranny w policzek w wyniku postrzału z broni śrutowej. Na miejsce natychmiast zostali wysłani katowiccy policjanci. W czasie interwencji do funkcjonariuszy podeszło dwóch mężczyzn w wieku 28 i 38 lat, którzy również zostali ranni” – wyjaśnia Agnieszka Żyłka z katowickiej policji. „Do poszkodowanych wezwano karetki pogotowia. Mężczyźni po zaopatrzeniu ran nie wymagali hospitalizacji. Gdy kryminalni wykonywali czynności z pokrzywdzonymi, pozostali policjanci poszukiwali sprawcy, który uciekł przed zgłoszeniem zdarzenia. W wyniku podjętych działań policjanci wydziału ruchu drogowego w bezpośrednim pościgu w rejonie Rynku zatrzymali 43-letniego mieszkańca Katowic” – dodaje.

Mężczyzna został obezwładniony, a broń zabezpieczona. W chwili zatrzymania był pod wpływem alkoholu.

Reklama

Na wniosek Prokuratury Rejonowej Katowice Południe, Sąd Rejonowy w Katowicach aresztował podejrzanego na 3 miesiące.

Za posiadanie broni śrutowej bez zezwolenia i amunicji, uszkodzenie ciała trzech mężczyzn oraz usiłowanie spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu jednego z nich, podejrzanemu grozi kara do 20 lat więzienia.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
18 − 7 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.