Wizualizacja placu Sejmu Śląskiego / fot. UM Katowice
Reklama

Miasto rozważa budowę podziemnego parkingu na Placu Sejmu Śląskiego. To kolejna propozycja w ramach zapowiedzianego już kilka lat temu zazielenienia tego rejonu miasta, który przez wiele lat był parkingiem dla urzędników. Jedną z rozważanych przez miasto opcji jest urządzenie terenu zielonego na Placu Sejmu Śląskiego, a pod nim podziemnego parkingu.

Miasto w ramach zmian w polityce parkingowej zmieniło już rzeczywistość na Placu Sejmu Śląskiego. Obecnie nie jest wypchany samochodami. Miał być jednak zielony.

Reklama

„Udało się trochę uprządkować tę funkcję parkingową w tym miejscu, ale z niej chcemy zrezygnować” – mówił Marcin Krupa, prezydent Katowic, na antenie Radia Katowice. Zapowiedział, że możliwe jest otwarcie podziemnego parkingu w tym rejonie. Sam Plac miałby zostać zazieleniony i pełnić funkcję rekreacyjną dla mieszkańców.

Jak zapowiedział Krupa, potrzebne będą duże środki finansowe na budowę parkingu podziemnego. Jeśli ich nie uda się znaleźć, miasto będzie chciało wprowadzić swój pierwotny plan zazielenienia całego Placu Sejmu Śląskiego. Ten zakwestionował ówczesny Wojewódzki Konserwator Zabytków, przez co w kolejnej propozycji zredukowano ilość zieleni w tym obszarze.

„Głównym wyzwaniem jest szukanie finansowania” – mówił Krupa.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
3 − 1 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.