Reklama

PKM Katowice nie chce, aby mieszkańcy Katowic poznali treść umowy dotyczącej testowania autonomicznego busa. Testy odbywały się na terenie miasta od końca kwietnia do początku czerwca. Wykonywała je firma Blees. 

Oświadczenie PKM Katowice

Katowicka Agencja Wydawnicza, reprezentująca PKM Katowice w kontaktach z mediami, oficjalnie poinformowała InfoKatowice.pl, że umowa nie zostanie udostępniona.

Reklama

„Niestety, nie możemy przedstawić umowy z firmą Blees ze względu na tajemnicę przedsiębiorstwa” – poinformowała Malwina Kaczor z KAW.

Trzeba będzie wystąpić do sądu 

Redakcja InfoKatowice.pl będzie domagać się ujawnienia umowy sądownie i na bieżąco informować o rozwoju sprawy. Jak wcześniej informowano, testy autonomicznego pojazdu są częścią strategii rozwoju spółki przewozowej.

„PKM Katowice jako jeden z największych przewoźników w regionie nieustannie inwestuje w nowoczesne technologie dotyczące transportu miejskiego. Innowacyjne rozwiązania zwiększające dostępność komunikacyjną to element długofalowej strategii rozwoju, jaką stawia sobie za cel. PKM Katowice cały czas unowocześnia swój tabor. W zeszłym roku flota została rozbudowana o 38 nowoczesnych autobusów – 22 hybrydy i 8 pojazdów zasilanych gazem, a GZM użyczyła dodatkowe 8 autobusów na gaz. Tabor liczy obecnie 247 autobusów, wśród których znajduje się jeszcze 20 pojazdów elektrycznych. Autobusy PKM Katowice obsługują 60 linii przebiegających przez kilkanaście miast Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii” – poinformowała nas Malwina Kaczor z KAW.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
30 − 17 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.