Reklama

Od 22 czerwca Basen Zadole w Katowicach zamknie się na około miesiąc z powodu przerwy technologicznej. W tym czasie przeprowadzone zostaną niezbędne prace konserwacyjne i naprawcze, mające na celu poprawę komfortu i bezpieczeństwa użytkowników.

Konserwacja zaplanowana na sezon wakacyjny

Prace zaplanowano na sezon wakacyjny, gdy zainteresowanie krytymi pływalniami maleje na rzecz wypoczynku przy otwartych basenach i wyjazdów wakacyjnych. Proces spuszczania wody z basenów potrwa kilka dni, a ponowne napełnianie zajmie równie dużo czasu.

Reklama

Każdy z basenów wymaga wymiany około 1000 m³ wody, a operacja ta musi być przeprowadzona w odpowiednim tempie, by uniknąć uszkodzeń strukturalnych. Wszystkie filtry basenowe zostaną dokładnie zdezynfekowane.

Przygotowanie systemów i ogrzewanie wody

Na początku przerwy kluczowe będzie przygotowanie systemów kontroli i stabilizacji parametrów wody. Po ponownym napełnieniu niecek, uruchomione zostaną systemy filtracji i ogrzewania wody. Ogrzanie wody do 20 stopni Celsjusza w nieckach sportowej i rekreacyjnej zajmie sporo czasu. Następnie aktywowane będą systemy dozujące środki chemiczne i kontrolujące parametry wody.

„Gdy woda osiągnie właściwą temperaturę i parametry fizykochemiczne, zlecane są badania jakości wody w laboratorium. Oczekiwanie na wyniki tych badań trwa około tygodnia. Po uzyskaniu pozytywnych wyników badania niecki basenowe mogą zostać otwarte dla klientów – zapewnia Tomasz Szpyrka.

Firma, która wybudowała obiekt, przeprowadzi również naprawy gwarancyjne, usuwając wszelkie usterki i wady, które nie mogą być naprawione podczas standardowego funkcjonowania basenu. Gruntowna dezynfekcja niecek, szatni oraz natrysków jest niezbędna do przeprowadzenia raz w roku, aby utrzymać wysokie standardy świadczonych usług zgodnie z wytycznymi Głównego Inspektoratu Sanitarnego.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
23 − 10 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.